Pınar Altuğ ifade verdiBebek sakinlerinin gürültü kirliliği yarattığı iddiasıyla şikayetçi oldukları Lucca Bar'la ilgili başlatılan soruşturma kapsamında oyunucu Pınar Altuğ'un "müşteki" sıfatıyla ifadesi alındı.

Daha önce barın yarattığı çevre kirliliği nedeniyle Lucca Bar'ın bulunduğu mahalleden taşındığını söyleyen Pınar Altuğ , bar yetkililerinden şikayetçi olduğunu söyledi.
Pınar Altuğ'un eşi Yağmur Atacan'ın da soruşturma kapsamında "tanık" sıfatıyla ifadesine başvurulacağı öğrenildi.
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Ekinci'ye ifade veren Pınar Altuğ, "Yaklaşık 5 buçuk sene Bebek Mahallesi'nde bulunan binanın en üst katında oturdum. Özellikle son 2 buçuk seneden itibaren oturduğum binanın alt katında bulunan Lucca Cafe Bar'da çevreye yoğun bir şekilde rahatsızlık verecek şekilde eğlence yapıldı. Defalarca belediye ve ilgili resmi kurumlara bu rahatsız edici gürültü giderilmesi için başvurduk. Ancak herhangi bir netice alamadık. En son bir sene önce söz konusu oturduğum evden aşırı gürültü nedeniyle taşınmak zorunda kaldım. İsteyerek severek oturduğum evimden ayrılarak kirada başka bir yerde oturmaya başladım." dedi. Altuğ, defalarca kendisinin ve eşinin barın yetkilileri ile görüştüğünü, ancak sorunun çözülemediğini belirtti.

"UZLAŞMAYI KABUL ETMİYORUM"

Altuğ, barın ve müşterilerin sabaha kadar gürültü çıkardıkları için ailece uyuyamadıklarını söyledi. Barda yüksek sesli müziğin kendilerini rahatsız ettiğini anlatan Altuğ "İnsanlar aşırı derecede almış oldukları alkolün etkisiyle kontrol edilemez hale gelip dışarıda insanları rahatsız edecek boyutlara gelmişlerdi. Söz konusu rahatsızlıkları gece üçe kadar sürüyordu. Çocuğumun ve eşimin sağlığını ciddi şekilde bozan Lucca adlı kafe barın yetkililerinden davacı ve şikayetçiyim cezalandırılmalarını talep ediyorum. Ayrıca uzlaşmıyorum." diye konuştu. Altuğ'un eşi Yağmur Atacan'ın da ifadesine tanık sıfatıyla ifadesine başvurulacağı öğrenildi.


(hürriyet)