Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar, tiyatro oyunu için gittiği okulda merhaba dediği öğrencilerin kendisine 'Aleykümselam' demesine köpürdü!
Ar'ın tiyatro sanatçısı kardeşi Mehtap Ar'ın önceki gün Bayrampaşa Şair Baki İlköğretim Okulu'nda ‘merhaba' sözüne karşılık öğrencilere yönelik hakaret ve tehditleri Akit'te yer almıştı. Haberin ardından harekete geçen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili soruşturma açtığı öğrenildi.

İL MİLLİ EĞİTİM SORUŞTURMA BAŞLATIYOR

Konuyla ilgili olarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, gazetede yer alan haberi dikkate alarak soruşturma açacaklarını söyledi: Yıldız, “Haberi ihbar kabul ettik, ilçe milli eğitim müdürlüğüne talimat verdim. Konuyla ilgili soruşturma açıyoruz, olayı detaylıca irdeleyeceğiz” dedi.

ÖĞRENCİ VELİSİ TEPKİLİ: AR'IN O SINIFTA NE İŞİ VAR?

Öte yandan Şair Baki İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi S.B'nin babası Ramazan Bakırcı da, kızının kolunu tutarak tehdit ve hakaret eden Mehtap Ar'a ateş püskürdü. Baba Bakırcı, kızını okuldaki öğretmenlere emanet ettiklerini, fakat öğretmenlerin sorumsuz davranarak Mehtap Ar'ın okulda rahatça sınıfları dolanmasına müsaade etmelerine anlam veremediğini söyledi. Bakırcı, “Kızım ve sınıf arkadaşları, ‘aleyküm selam' demekte bir beis görmüyorlar. Kaldı ki bu kelime ülkemizde her insan tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Bu söze tahammül edemeyenlere anlam vermek mümkün değil. Hem Mehtap Ar kim oluyor da okula gelip sınıfa girerek hem kızıma hakaretler yağdırıyor hem de ona fiili müdahalede bulunuyor. Bu konuda sorumluların cezalandırılmasını istiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

''BURASI MEDRESE DEĞİL!''

Mehtap Ar sınıftaki öğrencilere ne demişti: ''Burası Cumhuriyet okulu, medrese değil. Aleyküm selam diyemezsiniz. Biz Aleviyiz. Bundan sonra derslere Alevi konularını sokup Alevi dersleri vereceğiz.''

Kaynak: Yeni Akit