6 ay önce evlerini ayırmışlar

Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer, altı yıllık evliliklerini noktalıyor. Bir çocukları bulunan çift, dün boşanma davası için avukatlarına vekalet verdi.

ÜNLÜ oyuncu Nurgül Yeşilçay, 26 Ekim 2004’te nikâh masasına oturduğu Cem Özer’den ayrılıyor. Evliliklerinde yaşadıkları sorunları aşamayan çift, anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdi. 4.5 yaşında, Osman Nejat adında bir çocukları bulunan Yeşilçay ve Özer, boşanma davası için dün avukatlarına vekalet verdi. Dilekçelerinde “fikren ve ruhen anlaşamadıklarını” belirten ikili, birbirlerinden maddi ya da manevi herhangi bir talepte bulunmadı. Çiftin yaptığı anlaşma gereği, Bebek’teki ev ve Osman Nejat’ın velayeti Yeşilçay’da kalacak.
6 ay önce evler ayrıldı

Cem Özer’in avukatlığını üstlenen Okan Fenercioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Zaten çift, altı aydır evlerini ayırmış durumda. Ayrı yaşıyorlar. Fikren ve ruhen anlaşamadıklarını dilekçede beyan ettiler. Anlaşma gereğince her iki taraf da maddi bir şey talep etmiyor. Çocuğun velayetinin Nurgül Yeşilçay’da olması kararlaştırılmış. Mahkemeye başvurumuz yarın (bugün) yapılacak” dedi.

Bilgisayarı haczedilince temyize gitti
Cem Özer, “Kadri’nin Götürdüğü Yere Git” filmi yüzünden Şafak Sezer’le mahkemelik olmuştu. Sezer, parasını alamadığı gerekçesiyle filmin yapımcısı olan Özer’e dava açmış ve haciz kararı çıkarttırmıştı. Bunun üzerine Özer’in Etiler’deki ofisinde bulunan eşyalar haczedilerek Yediemin Deposu’na götürüldü. Nurgül Yeşilçay, içinde şahsi bilgilerinin bulunduğu bilgisayarına da el konması üzerine harekete geçti ve temyize başvurdu. Çiftin boşanma kararı almasında, sıkıntılı bir süreç yaşamalarına neden olan bu davaların da etkisi olduğu konuşuluyor.
Dadı sıkıntısı

Nurgül Yeşilçay, boşanma davasından çok, minik oğlu Osman Nejat’a odaklandığını söyledi: “Şu an boşanma davasından daha büyük bir sıkıntım var. Oğlumun dadısı işi bıraktı, ona dadı bulmak zorundayım.” Yeşilçay, yakın çevresine de, “Cem’i insan olarak hâlâ çok seviyorum. Şu anda ayrılık kararı almış olsak da Cem, hayatım boyunca görmek isteyeceğim biri. Hayatımda da iyi bir dostum olarak her zaman yeri var” dedi.(hürriyet)