Gözyaşları sel oldu


Kanal D, reyting rekortmeni dizisi “Yaprak Dökümü” için görkemli bir veda partisi düzenledi. Final bölümünü hep birlikte izleyen davetliler, Ali Rıza Bey’in ölümüyle gözyaşlarına boğuldu.

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden uyarlanan ve yaklaşık beş yıldır milyonları ekran başına kilitleyen “Yaprak Dökümü” dizisi için düzenlenen veda partisi, Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin ve Kanal D Genel Yayın yönetmeni Pelin Diştaş Yaşaroğlu’nun ev sahipliğinde Pera Palas Otel’de gerçekleşti. “Yaprak Dökümü Yolun Sonu” davetine iş, sanat, cemiyet ve medya dünyasından seçkin isimler konuk oldu.

Kokteyl ve yemek ikramıyla başlayan gecede davetliler, final bölümünü dev bir ekrandan izledi. Alkışlar ve ıslıklar eşliğinde izlenen final bölümünün duygu yüklü sahnelerinde birçok davetli gözyaşlarına boğuldu. Gecenin sonunda ise salona büyük bir coşku hakimdi. Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Ahmet Saraçoğlu, Perihan Savaş ve dizide rol alan diğer oyuncular ile yapım ekibi, birbirlerine sarılıp başarılarını kutladı.

Senaristler bile ağladı

“Yaprak Dökümü”nün senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu da dizinin final bölümünü izlerken gözyaşlarını tutamadı.

Dostlar sağ olsun

Davete en geç gelen, başrol oyuncusu Halil Ergün’dü. Trafiğe takıldığını söyleyen ünlü oyuncu, “Saatlerdir yoldayım” dedi. Ekiple birlikte finali izleyen Ergün, canlandırdığı Ali Rıza Bey karakterinin öldüğü sahnede hüngür hüngür ağladı. “Çok etkilendim, hâlâ sersem gibiyim. Bu hikayeye böyle bir final gerekiyordu” diye konuşan Ergün, “Türkiye’nin başı sağ olsun” diyen gazetecilere de “Dostlar sağ olsun” yanıtını verdi.

Final konuşması

“Yaprak Dökümü”, Fikret’i oynayan Bennu Yıldırımlar’ın “O bizim babamız, Ali Rıza Tekin, temiz ismini miras olarak bırakıp sonsuzluğa yattı. Bir istasyonda başlayan İstanbul
maceramız yine bir istasyonda son buldu” sözleriyle ekrana veda etti.
Ayrılık üzüyor
Fahriye Evcen, ekipten ayrıldığı için üzgün olduğunu söyledi: “Beş sene boyunca çok güzel şeyler yaşadık. Şimdi ayrılacağımız için çok üzgünüm.”
Hüzün ve sevinç

Deniz Çakır, “Hüzün ve sevinç bir arada. Güzel bir iş yapmanın getirdiği mutluluk ile ayrılığın verdiği burukluğu aynı anda yaşıyorum” diye konuştu.

Ölüm sahnesi etkiledi

Gökçe Bahadır, dizideki babasının ölümünden çok etkilendiğini söyledi: “Bütün sahnelerde ağladım ama özellikle ölüm sahnesi beni çok etkiledi.”

Herkes sarıldı

“Yaprak Dökümü”nde Şevket rolünü canlandıran ancak daha sonra ekipten ayrılan Caner Kurtaran da davetteydi. Kurtaran, “90 küsur bölümde oynadım. Bu gece de burada olmaktan çok mutluyum. İçeri girdiğimde herkes gelip sarıldı. Hepsiyle iyi ayrıldığım için bunun böyle olacağını biliyordum” dedi.

Fotoğrafçılık yapacağım

Oyunculuğun yanı sıra fotoğrafçılık da yapan Tolga Karel, geceye fotoğraf makinesiyle geldi. Karel, “Bir süre dizilerde oynamayacağım. Moda fotoğrafçılığı yapmak istiyorum” dedi.(hürriyet)