Üç yıl önce Mevlana’yı rüyasında gören Hilal Cebeci, hayata bakış açısının değiştiğini ve uyanışa geçtiğini söylüyor.
Beş yıl aradan sonra ‘Aşk İçin’ isimli bir single çıkaran Hilal Cebeci şimdi de tasavvufa merak sardı. Milliyet Cadde'nin haberine göre, sufiliğini ilan eden Cebeci, en büyük merakının sahafları dolaşıp Sufizm ve Mevlevilik üzerine kitaplar okumak olduğunu söyledi. Cebeci, tasavvuftan beslenmeye başladıktan sonra hayata bakış açısının değiştiğini ve uyanışa geçtiğini anlattı. Dünyanın bu kötü gidişatı yüzünden tasavvufa sarıldığından bahseden Cebeci, “İnsanlar çok kötüleşti. Hayatı tamamen maddiyata çevirmişler, maneviyatı unutmuşlar. Azim iyi bir şeydir ama hırs çok zararlıdır” dedi.

“KAFAYI ÜŞÜTEBİLİRDİM”
“Tasavvufa merak sarmasaydım kafayı üşütebilirdim” diyen Cebeci, “Sadece rant elde edebilmek için insanların sağlıklarıyla bile oynuyorlar. Herkesin üç lafından biri para oldu. Dünyamız maneviyata dönmek zorunda” şeklinde konuştu.
Mevlana sevgisinin üç yıl önce rüyasına girerek başladığını belirten Cebeci şöyle konuştu: “Bir gün uyurken içime bir sızı düştü. Hz. Mevlana beni çağırıyordu. Vakit kaybetmeden soluğu Konya’da aldım. Orada çok etkilendim ve gözyaşlarımı tutamadım. Ruhlarımız için yardım istiyoruz çünkü maneviyatımız şer güçlerin ablukası altında."

HT/Magazin