Fahriye Evcen bu sahneden ürktü...


28 yıl aradan sonra tekrar çekilmeye karar verilen ‘İffet’ dizisinin başrol oyuncusu Haziran Gecesi, Doktorlar gibi dizilerdeki oyunculuğuyla tanınan Naz Elmas oldu

İlk olarak Müjde Ar’ın oynadığı ve tecavüz sahnesiyle yıllarca konuşulan 'İffet' diziye çekilmeye karar verildiğinde ilk teklif Yaprak Dökümü’nün yıldızı Fahriye Evcen’e gitti. Ancak Evcen filmdeki tecavüz sahnesinin aynen çekileceğini öğrenince rolü geri çevirdi. Yeni rolü için oldukça heyecanlı olan Elmas, başrol oyuncusu olarak ekranlara dönecek.
“Ahlak bozdum”
Senaryosunu Yavuz Turgul’un kaleme aldığı “İffet” filminde aşık olduğu genç tarafından tecavüze uğrayan kenar mahalle kızı İffet’in intikam alma öyküsü konu ediliyor. Faruk Peker ve Müjde Ar’ın, 1982’de rol aldığı ‘İffet’ filmi için Ar, “Türkiye’nin ahlakını çok bozdum. Çünkü, oynadığım 80 filmin 60’ında benim ırzıma geçiliyor. Bunların içinde en aklımda kalan, etkilendiğim benim Faruk Peker’le çektiğim cam sahnesiydi. Gençlik benim cam sahnemle büyüdü. Gel de bu gençlikten hayır bekle...” demişti.
(hürriyet)