Kadınlar araba gibi iyi mi kullanılmalı?
Bir radyo açılışına katılan süperstar Ajda Pekkan, özel hayatı ve kadınerkek ilişkileriyle ilgili konuştu. Süperstar, ilişkiler hakkında yorumlarda bulundu:
“Eğer insanın kalbi boş olursa hayatta motive olamaz. Benim kalbim her zaman doludur. Kadınlar daha şeytandır. Erkek sinirlendiği zaman kadınlar alttan almalıdır. Kadın iyi kullanılmalıdır, tıpkı bir araba gibi...” Kadınlar ve arabalar arasında ne gibi benzerlikler var?
Kadınlar araba gibi iyi mi kullanılmalı? Pekkan’ın sözlerini ünlü isimlere sorduk.
İşte farklı görüşler...

Gülin YILDIRIMKAYA
gulinyildirimkaya@haberturk.com
Erkek kadını araba gibi iyi kullanabilir, ama güçlü kadın TIR gibidir’
Şarkıcı TUĞBA EKİNCİ:

Bence ilişkide her zaman güçlü olan kazanır. İlişkide kadın ve erkeğin güçleri eşitse Ajda Hanım’ın söylediklerine katılabilirim, erkek kadını bir araba gibi iyi kullanmalıdır. Ama kadın daha güçlü, erkek daha güçsüzse ister kamyon, ister TIR gibiyse, güçsüz olan kaybetmeye mahkûmdur. Eğer duruşunuz erkeğinizinkinden sağlamsa bütün bu benzetmeler geçersiz kalır. Ama maddi anlamda, kariyer anlamında duruşlarınız yeriniz eşitse kadın=araba benzetmesine katılıyorum. Ama kadının maddi gücü varsa erkek asla üste çıkamaz. Hep üsttedir o. Güçlü olan, üstte olan da kazanır.

‘Erkek hiçbir şeyi iyi kullanamaz kadınlar erkekleri kullanır’
Resim ve Minyatür Sanatçısı GÜNSELİ KATO:

Derinlemesine düşünürsen üzerine artı benzetmeler de koyabilirsin. Ama kadına araba gibi kullanılma benzetmesini yapmak biraz haysiyet kırıcı değil mi? Valla ben şahsen tam tersini düşünüyorum.

Asıl kadın, erkeği iyi kullanırsa mutlu ve mesut olunur. İlişkiler kadın zekâsıyla yürür. Erkeğin kadını araba gibi kullanması ne münasebet! Allah kadını özel yaratmış; sabırlı yaratmış, doğurgan yaratmış. Kim kimi idare ediyor acaba! Dünya kurulduğundan beri kadınlar erkekleri çekip çevirip kullanıyorlar. Yaradılış olarak ipler kadının elindedir. Erkek hiçbir şeyi yönlendirip idare edemez.

‘Otomobillerin iyi kullanılmaya ihtiyacı var, kadınların yok’
Ralli Pilotu BURCU ÇETİNKAYA:

Otomobiller iyi kullanılmalıdır. çünkü otomobiller kendilerine bakamazlar. Ama kadınlar gayet güzel kendilerine bakabilir. Kadın alttan almalı kısmına katılıyorum. Yapı itibarıyla daha hassaslar, erkeklere göre daha fazla uyum sağlayabiliyorlar. Kadın her zaman erkeğin hayatına uyum sağlayabilecek yapıda. Ben bu yapının bozulmasını sevmiyorum, her ne kadar ayakları üzerinde duran güçlü bir kadın olsam da. Kadınların erkeklerin hayatına adapte olma şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

‘Ajda şanzımanı dağıtmış!’
Hürriyet Aile Yazarı MEHTAP EREL:

Durum buysa Ajda Pekkan için “şanzımanı dağıtmış” diyebilir miyiz? Arabaya iyi baksan da yanlış zamanda yanlış vitese geçersen şanzımanı dağıtırsın. Ajda Pekkan da kendine iyi bakıyor ama heyhat! Araba analojisiyle olmasa da, aynı konuşmanın içinde “Erkekler kızınca kadınlar alttan almalı” diyerek bana göre şanzımanı yakmıştır.

‘Madem bizi araba gibi kullanacaklar, ehliyetsiz ve alkollü olmak yasak!’
Sabah Gazetesi Yazarı AYŞE ÖZYILMAZEL:

Vallahi o zaman erkekler önce ehliyet alsınlar değil mi? Madem bizi araba kullanır gibi kullanacaklar ehliyetsiz, kullanmak yasak! Alkollü kullanmak tümden yasak! Sadece erkeğin değil, kadının da idare etmesi gerekli tabii. İlişki yürütmek kolay değil. Ani öfkeler bizi çözüme götürmez. Ajda diyorsa bir bildiği vardır, dinlemek lazım diye düşünüyorum. Yalnız ben bu araba-kadın benzetmesine takılmış durumdayım, peki Ferrari hangimiz?


HT/MAGAZİN