Şuuru açık bana çok şey anlattı


İbrahim Tatlıses’in büyük oğlu Ahmet Tatlı, dün gazetecilere yaptığı görüşmede, ameliyata girene kadar babasının şuurunun açık olduğunu ve kendisine çok şey anlattığını söyledi.AHMET Tatlı, dün Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ile beraber basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Devamlı doktorlarımız size bilgi veriyor. İtibar etmeniz gereken de onların sözleridir. Herkesten dua etmesini istiyorum” diyen Tatlı, bir de önemli açıklamada bulundu.

Tatlıses’in şuurunun ameliyata girene kadar açık olduğunu söyleyen Tatlı, “Babam ameliyata girmeden önce onunla görüştüm. Şuuru açıktı. Ne konuştuğumuz hakkında bir şey söylemek istemiyorum, o kadarına girmeyeceğim. Onlar bizim ailemizin. Bizde kalsın. Gerekli açıklamayı, gerçeği, babam İbrahim Tatlıses ayağa kalktığında yapacaktır” dedi.

Bir gazetecinin “MOBESE görüntülerini izlediniz mi?” sorusuna ise Ahmet Tatlı, “Bu konuyu emniyet takip ediyor. Biz sadece babamın iyileşmesini, hayatta olmasını düşünüyoruz. Durumu iyiye gidiyor, dualar olduğu sürece daha da iyiye gidecek” diye cevap verdi.

Hastaneden ayrılmıyor

İbrahim Tatlıses’in Perihan Savaş’tan olan kızı Melek Zübeyde, ikinci gün de hastanedeydi.

Çadır kuruldu
İbrahim Tatlıses’in sevenleri hastaneye akın edince, onların ağırlanması için hastane bahçesine çadır kuruldu. Derya Tuna, İdo ve Ahmet Tatlı, geçmiş olsun dileklerini de bu çadırda kabul etti.
Onlar da geldi
Geçmişte İbrahim Tatlıses’le sorunlar yaşayan Mahsun Kırmızıgül ve Yıldız Tilbe de hastaneye geldi. Kırmızıgül, girişteki bir odada Derya Tuna ile yaklaşık 10 dakika görüştükten sonra oradan ayrıldı.


Kafasında iki yara izi var

İbrahim Tatlıses’e ziyaretçi akını önceki gece de devam etti. Kendisi de 12 yıl önce önemli bir beyin ameliyatı geçiren Ebru Gündeş, Tatlıses’i yoğun bakımda gören isimler arasındaydı. Sanatçı, çıkışta karşılaştığı Seda Sayan’a, yoğun bakımdaki Tatlıses’in durumuyla ilgili “Kafatasında iki yara izi vardı” dedi.

İRANLI SPİKER YAYINDA AĞLADI

İbrahim Tatlıses’in İstanbul’da uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanması, yurtdışında da yankı uyandırdı. İranlılar’a ülke dışından Farsça yayın yapan Klik kanalının sunucusu, Tatlıses’in Türkiye dışında Ortadoğu ve Avrupa’da da milyonlarca hayranı olan, eşsiz sesli bir sanatçı olduğunu söyledi.

İnsanların sorunlarını konuşarak çözmesi gerekirken şiddete başvurmasının kabul edilemez olduğunu belirten spiker, daha sonra ünlü türkücünün “Fırat” klibini yayınladı. Sunucunun klip sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Gazeteci ordusu

İbrahim Tatlıses’in silahlı saldırıya uğradığı haberi duyulduğundan beri gazeteciler hastane kapısında nöbet tutuyor. Onlarca basın mensubu, yeni gelişmeleri öğrenmek için neredeyse 24 saat bekliyor.


(hürriyet)