‘Kaymakam Amca’ Demet’e sert çıktı: Saygısızlık yaptı


Kaymakam Ahmet Katırcı, Demet Akalın’ın sözleri nedeniyle konserden ayrılmıştı
Konya'nım Akşehir İlçesi'nde Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında önceki gün konser veren Demet Akalın'ın, "Amca ellerini kulaklarına tıkamışsın, rahatsız mı oldunuz?" şeklinde seslendiği Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı olayla ilgili konuştu.

'VERTİGOM VAR'
"Konser sırasında daha önce de sürekli olduğu gibi 'vertigo' rahatsızlığım tekrarladı" diyen Katırcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüksek ses nedeniyle başımı elimle sıkıştırdım. Sahnedeki hanım bu hareketi kulağımı tıkama olarak algıladı. Oysa benim müziği seven bir insan olarak öyle bir saygısızlık yapmam söz konusu değil. Rahatsızlandığım halde o hanıma saygısızlık olur diye oradan ayrılmadım, ama maalesef saygısızlığın büyüğünü kendileri yaptı" dedi.
Bu arada Akalın'ın sözleri ilçede espri konusu oldu. Kaymakam Katırcı'yı görenlerin "Amca elini öpebilir miyiz?'' şeklinde espri yaptığı, ayrıca festivale katılan heyetlerin de Katırcı ile fotoğraf çektirme taleplerini "Amca fotoğraf çektirebilir miyiz?'' şeklinde dile getirdikleri öğrenildi.

PROTOKOL AYRILDI
Demet Akalın, Akşehir Açıkhava Tiyatrosu'nda önceki gece düzenlenen konser sırasında, Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın kulaklarını kapattığını görmüş, "Amca bir saattir sana bakıyorum. Ellerini kulaklarına tıkamışsın. Rahatsız mı oldunuz? Böyle yapmanız benim konsantremi bozuyor. Allah'tan arka tarafta gençler var. Onlar eğleniyor'' demişti. Bunun üzerine Kaymakam Katırcı, tepki vermeden sessizce konser alanından ayrılmış, ardından diğer protokol üyeleri de konser alanını terk etmişti.

habertürk