'Ameliyattan önce hayat daha güzel göründü'


Sezen Aksu, hastalığı ve geçirdiği ameliyatıyla ilgili ilk kez konuştu
Sezen Aksu, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle iki yıl ara verdiği konserlerine yeni albümü ‘Öptüm’ün piyasaya çıkmasıyla birlikte tekrar başladı. Sanatçı, önceki gün yayınlanan bir söyleşisinde hastalığı ve geçirdiği ameliyatıyla ilgili ilk kez konuştu. Pankreasındaki dokuz aydır izlenen kisti geçen yıl aldıran sanatçı, ameliyat öncesi korktuğunu belirterek duygularını şöyle dile getirdi:
“Aslında böyle şeyleri çok takan biri değilim. Ama pankreas önemli organ ya, ameliyata giderken tedirginlik yaşadım. Şöyle etrafa bir baktım. Her şey daha güzel göründü.” Ameliyat sonrası doktoruna kötü giden bir şeyler varsa oyalamadan kendine söylemesini istediğini dile getiren Aksu, aklına kötü düşünceler geldiğini itiraf etti.
'DAHA BALE YAPACAĞIM'
Doktorlara, “Beni oyalamayın, yapmak istediğim şeyler var, daha baleye gideceğim” dediğini söyleyen Aksu, hastalığı döneminde ziyarete gelmeyen, aramayan dostlarına da asla kırılmadığını belirtti ve şunları ekledi:

“Ben böyle şeylere hiç takılmam. Gelemediyse bir şeyden gelememiştir. İnsanlık hali. Hayat herkesi savuruyor. Bu yüzden arkadaşlığımı bitirmem. İyileşince kaldığı yerden arkadaşlığıma devam ederim.”

'HERKESİN ONAYINI BEKLEMEM'
Hakkında çıkan olumsuz haberlere kızmadığını söyleyen Sezen Aksu, “Bunlara kızmıyorum. Bütün dünyanın onayını bekleyemezsin. Herkes eleştiri yapabilir. Ama tabii bir eleştirinin içinde fikir ve öneri olmalı. Bu yoksa başka bir şey için yazıyordur. Ama ben bunu da insani buluyorum, anlıyorum” dedi.

'ŞÖHRET KAVRAMI BİR GÜN KALKACAK'
Şöhret kavramını bir türlü anlayamadığını ve kendisine göre olmadığını dile getiren Aksu, “Bu kavram bana göre değil. Şöhret kavramının bir gün kalkacağını umuyorum. Ben de sıradan bir insanım, herkes gibi. İşim müzisyenlik” diye konuştu.

Evinin kapılarının herkese açık olduğunu, arkadaşlarını ağırlamayı çok sevdiğini sözlerine ekleyen şarkıcı, “Ben kolay ulaşılabilecek biriyim. Yedirip içirmeyi severim. Hoşuma gider böyle kalabalık ev. Ancak, bazen 3 bin kişi birden görüşmek isteyince fiziksel olarak mümkün olmuyor” diye konuştu.


habertürk