Tatlıses desteksiz yürüyebiliyor


Doktorları, tedavisi süren İbrahim Tatlıses’in şarkı söylemesinde hiçbir sakınca olmadığını belirtti


UĞRADIĞI silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses’in tedavi gördüğü merkezde son sağlık durumuyla ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Tatlıses’in sağlık durumunda çok belirgin iyileşmeler olduğunu belirten doktorları, sanatçının Almanya’ya gideceğini belirtti. Darüşşafaka Cemiyeti Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavisi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına, fizyoterapist Victoria Boynuinceoğlu, Dr. Köksal Holoğlu, Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon ile Dr. Güldem Çıvgıner katıldı.
Tatlıses’in 2 Haziran’da merkezlerine geterildiğini belirten Prof.Dr. Tunç Alp Kalyon, “Halen herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyebiliyor. Günlük işlerinin önemli bir kısmını kendi yapabilmektedir. Sol kolla ilgili hareket kaybı da her geçen gün iyiye doğru gitmektedir. Konuşmasında, şarkı söylemesinde hiçbir sorun yoktur” dedi. Sanatçının müzik çalışmalarına da devam ettiğini anlatan Prof. Kalyon, “Sanatçımızla ilgili bu gelişmeler tüm beklentilerin üzerinde seyretmiş olup bundan sonra da aynı şekilde devam etmesi beklenmektedir” diye konuştu.


Tedavilerin planlandığı gibi yürüdüğünü vurgulayan Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, “Kafatasındaki kemik hasarının onarımına sıra gelmiştir. Sanatçımız bu tedavi için Almanya’ya gitmeyi tercih ettiğinden daha önceki tedavisinin yapıldığı Munrau Kliniği’ne gitmek üzere merkezimizden taburcu edilecektir” şeklinde konuştu.
Ünlü sanatçının taburcu edildikten sonra önümüzdeki pazartesi günü Almanya’ya gideceği belirtildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları ve resmi polisler, açıklamanın tamamlandığı dakikalarda rehabilitasyon merkezine geldi. Sivil korumalar, merkezin özel güvenlik görevlileriyle bir süre konuşurken, resmi polisler ise merkezin bulunduğu Mercan Sokak üzerinde güvenlik önlemi aldı.


milliyet