Umur Turagay Suskunlar'dan neden vazgeçtiğini açıkladı.


Yönetmen Umur Turagay, Suskunlar’ı ilk bölümünü çektikten sonra neden bıraktığını açıkladı.Orhan Atasoy’un “Gemiler”inden, Tarkan’ın “Kış Güneşi”ne, Mirkelam’ın “her gece”sinden Kenan Doğulu’nun 'Çakkıdısı’na kadar Türkiye’deki birçok başarılı klibi yöneten, bine yakın çektiği reklam filmi ile reklamcılık sektöründe aranan bir isim olan Umur Tura**** Suskunlar Dizisi bloguna konuştu.Son dönemin iddialı yapımlarından biri olan Suskunlar dizisinin ilk bölümünü çekerek gündeme yeniden oturan Tura**** neden Suskunlar’ı çekmekten vazgeçtiğini ilk kez açıkladı.


DOĞRUDAN YÖNETMEN OLDUM


"Hiçkimsenin yanında çalışmadım, direk film çektim. Kamerayı da ben kullandım, yönetmenliği de ben yaptım, prodüksiyonu da ben yaptım. Kurguyu da ben yaptım... " diyen Turagay şöyle devam etti:


"Dizi çekmenin koşulları bana çok uygun gelmiyor. Biz ilk bölümü 22 günde çektik. Ondan sonraki bölümler daha kısa sürede çekilmeye başlandı. İkinci bölüm 10 günde, sonraki 110 dakikalık bölümleri ise 5 günde bitiriyorlar.


Benim böyle bir yeteneğim yok. Ayrıca yetenek bir yana 5 günde çekilen bir filmde yönetmenin ne işe yaradığını hala kestiremedim. Mizansan, montaj, müzik için vakit ayıramıyorsunuz. O zaman da yönetmene vakit kalmıyor."


Kaynak :internet haber