Fatmagül'ün suçu ne büyük eleştiri alıyorFatmagül'ün suçu ne dizisi final bölümü ile ekranlara veda etti ama eleştirilerden de kaçamadı.
Fatmagül final sahnesinde tecavüz davasıyla ilgili toplumsal mesaj verdi. Perşembe gecelerinin reyting rekortmeni dizisi Fatmagül'ün Suçu Ne dizisi dün akşam yayınlanan 'Veda' bölümüyle final yaptı.


MAHKEME NE KARAR VERDİ

Mahkeme sonuçlandı ve Fatmagül'e tecavüz etmekten dolayı sanıklar ceza aldı.

Reşat Yaşaran'ın 7 yıl hapsine karar verildi. Kerim Ilgaz'ın beraatine karar verildi. Vural Namlı'nın hayatını kaybettiği için davası düşmüştür. Selim Yaşaran'ın 18 yıl hapsine karar verildi. Erdoğan Yaşaran'ın 18 yıl hapsine karar verildi.
TOPLUMSAL MESAJ

Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinin final sahnesi Fatmagül karakterinin günümüzde yaşanan tecavüz davalarından örnekler vererek, davaların bitmemesini ve uygulanan indirimlere tepki gösterdi.

Fatmagül, "Benim hikayem benim davam bitti, düşmanlarım cezalandırıldı ama Fethiye'deki utanç davası hala sürüyor. Sanıkları serbest, dosyası temyizde. 13 yaşındaki N.ç.nin davası 10 yıl sürdü tecavüzde rızası var dendi. Ceza indirimi uygulandı, sanıkları en düşük sınırda cezalar aldı. Diyarbakır'da zihinsel engelli E.B. tecavüze uğradı kabusu sırasında çığlık atmadığı için rızası vardır dendi. Sanıklar serbest. İstanbul'da tecavüze uğrayan E.B.nin hukuk mücadelesi 3 yıldır sürüyor. İstanbul'daki Üsküdar'daki Beyoğlu'ndaki Siirt'teki Tunceli'deki Bartın'daki Adana'daki..." sözleriyle Fatmagül'ün suçu Ne dizisi sona erdi.

haberaktuel