Münir Özkul'un Kızı Çılgına Döndü

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden birisi olan Münir Özkul sosyal paylaşım sitesi twitter'da yine öldürüldü.

Daha önce de defalarca öldüğü iddia edilen Münir Özkul'un son sağlık durumunu kızı açıkladı.

Bir süredir hastanede tedavi gören usta oyuncu Münir Özkul'un öldüğüne dair yine bir yalan dalgası oluşturuldu ve yine usta oyuncunun öldüğü yönünde tweetler atıldı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan haberler kızı Güner Özkul'u çılgına çevirdi. Hayli sinirlenen Güner Özkul twitter'dan cevap verdi:OLAY MİLLİYET'İN HABERİ GİRMESİYLE BAŞLADI

Twitter 'da çıkan söylentiler üzerine, Milliyet Gazetesi'nin iPad uygulamasında görülen "Münir Özkul'u kaybettik" haberi sosyal medyayı karıştırdı.

Özkul'un vefat etmediği anlaşılınca Milliyet'e büyük tepki gösterildi. Kimi medya organlarında da, konu ile ilgili, "Milliyet, Münir Özkul'u öldürdü" diye haberler yapıldı.

Bunun üzerine gazeteden bir açıklama yapıldı ve duruma açıklık getirildi.

İşte Milliyet'ten yapılan açıklama:

Milliyet'in taşra baskılarında Münir Özkul'un öldüğüne ilişkin bir haberin yer aldığı yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır.

Yazı İşleri ekibi gece saatlerinde gelen bilgiler üzerine söz konusu sayfayı hazırlamış, ancak teyit edilemeyince haber baskıya gönderilmemiştir. Milliyet'in Kıbrıs, taşra ve İstanbul baskılarının hiçbirinde söz konusu haber yer almamıştır.

Ancak Milliyet iPad ekibi pdf'ler arasından baskıya gitmeyen sayfayı çekip yayına vermiştir. Bu hata da kısa sürede düzeltilmiştir.

Münir Özkul'dan, ailesinden ve iPad uygulamamızı kullanan okurlarımızdan özür dileriz.