Esra Dinçkök, Seray Sever, Aslı Duruman, Selda Sipahioğlu (Gocay), Zerrin Özer, Armağan Çağlayan, Deniz Akkaya, Pınar Eliçe Çapan, İzzet Çapa, Rose Kar, AKP Beylikdüzü Belediye Başkanı Fethi Orakçı... Ve daha kimler kimler. Bu isimler benim sevgili hemşerim Dr. Ender Saraç'ın İstanbul-Levent'teki muayenehanesinde karşılaştığım isimlerden bazıları. Diğer isimleri Ender'in ağzı sıkı olduğu için alamadım. Hepsi hCG (hamilelikte salgılanan hormon) tedavisine katılıyor. Önce bu uygulamaya karşı çıkan Prof. Dr. Ziya Mocan bile daha sonra Ender Saraç gibi bilinçli doktorlar tarafından kullanılan bu tedavilerin güvenilir olduğunu televizyonda bir canlı yayında açıkladı. Ender, gazeteye geldiğinde hCG konusunda beni detaylı aydınlattı: "Şenaycığım 23 günde kilonun yüzde 10'unu verdiren, 4'üncü günden itibaren çoğu hastada iştahı dengeleyen, protein ve su kaybı olmadan, büyük oranda yağdan kaybettiren bir tedavi hCG. Protein ağırlıklı, yağsız özel 23 günlük bir diyetin uygulandığı tedavide, bugüne kadar yaptığımız deneyimlerde hasta uyumu çok iyi. Kısacası yaş ve cinsiyet ayırmadan, belirgin bir yan etkisi ve kontrendikasyonu olmadan uygulanabilen bir metod hCG." Plasentadan üretiliyor... Pek çok hasta kilo vermeye devam etmek için 2'nci bir kürü daha almak istiyor. Yalnız Ender'in verdiği diyete tam olarak uyulması gerekiyor. Bu arada kimse benim böyle bir diyeti yapacağımı sanmasın sakın. hCG hamile kadın plasentasından üretiliyor. Hamileliğin 6'ncı haftasından 16'ncı haftasına kadar hamile kadınlar günde 200.000 ünite hCG üretiyor. Ender tedavide günde 150 ünite verildiğini söylüyor. İncelme 2 şekilde oluyor. Birincisi, kişinin kilo alması diyet ile engelleniyor. İkincisi bazal metabolizma hızı spor yaparak arttırılıyor. Yağ hücrelerinin yıkımı çok zor olduğundan bu devrede hCG'nin görevi başlıyor. Yağlı ve yağsız dokuda yağ depolarının boşalması sağlanıyor. Ender'e "Bu kadar etkiliyse ilaç endüstrisi niye böyle bir olaya yatırım yapmıyor?" diye sordum. Kan gibi hCG'nin de naturel bir madde olması ve patentinin kesilikle alınamayacağını söylüyor. Bu arada tedavi süresince el kremi bile kullanmamanız, tavuğun derisini ellememeniz gerekiyor.

Yazevi bonfile Cevahir Katris'te

İstanbul'da İstinye-Şişli arası trafik artık felaket. Nedeni de bu güzergâhta açılan alışveriş merkezleri. Maslak'ta yakında Doğuş Holding'in açacağı ve Okan Bayülgen'in çektiği Zerrin Özer, Yıldırım Mayruk, Barbaros Şansal, Berrak Tüzünataç gibi ünlülerin dev fotoğraflarının duvarlarını süsleyeceği yeni alışveriş merkezi de devreye girecek. İşte o zaman bu taraflarda oturanların hafta sonu evden çıkması olanaksız. Neyse gelelim sadede. DVD'si elimde olmasına rağmen, Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki Sinema Megaplex'de 'Şeytan Marka Giyer' filmini izledim. Avrupa'da bile bir eşi bulunmayan dev perdeye sahip, muhteşem bir ses düzeni olan sinemada bu filmi izlemek çok keyifliydi. Yanımda sevgili avukatım Ersan Taştekin ve güzel eşi Burcu vardı. Filmin başrol oyuncuları Meryl Streep ve Anne Hathaway. İzlemeyen herkese öneririm.

Amerikan steak kültürü
Sinema sonrası acıkan karnımız için yer ararken Ersan, Cevahir'in içindeki Katris'den söz etti. Allah var, bu kadar kaliteli olacağını hiç düşünmemiştim. Müthiş şık. Nişantaşı'nda falan olsa çok daha iyi iş yapar. İyi para harcamışlar. Mönü 'trans-etnik' olarak nitelendirilen tarzda ve ABD Washington D.C.'den transfer olan Şef Renea Deon Hite tarafından hazırlanmış. Zengin bir şarap koleksiyonuna da sahip. Ayrıca çocuklu aileler için çocuk mönüsü ve odası var. Saat 10.00-02.00 arası açık. Burada içinde karides, jumbo yengeç ve deniz tarağı olan 'Yazevi bonfile', Katris'e özel soslu çubuk makarnadan yapılan 'Melek Saçlı Maninera', hellimli salata ve limon soslu tavuk favori yemekler. Katris'in telefon numarası (0212) 380 12 62.

Banlieue 6080'de brunch başladııııııı

Keyifle gittiğim yerlerin başında gelir Maçka Demokrasi Parkı'nın yanında, Açıkhava Tiyatrosu'na 100 metre mesafede olan Banlieue 6080. Buranın pazar kahvaltıları meşhurdur. Eşsiz bir manzara, annenizin ev reçelleri, börekleri, kekleri, Gazi-Bilal Ateş kardeşlerin hazırladıkları tazecik simitler, sıcak poğaçalar, sahanda sucuklu yumurtalar... Bu pazar saat 10.00-14.000 arası brunch keyfi başlıyorrrrrrr. Tel: (0212) 231 03 56.

Emel Acar piyasayı karıştırdı

Biliyorsunuz trilyoner inşaatçı Erdal Acar'ın eşi, eski manken Emel Yıldırım Acar moda dünyasına, Siren Ertan gibi müthiş bir giriş yaptı. Defile sonrasında pek çok dedikodu üretildi. Yok efendim Emel'in kreasyonunu Yıldırım Mayruk hazırlamış! Hiç sanmıyorum. Ama Emel'in ödediği kiralar ve beraber çalışmak için bazı modacıların atölyelerinden transfer ettiği işçilere ödediği paralar moda dünyasını karıştırdı. Emel, İstanbul-Teşvikiye'de tuttuğu iki daireye ayda 16 milyar kira ödüyor. Normalde 2 milyar aylık alması gereken işçilere de kişi başı 5 milyar ödüyor. Bu durum ünlü modacıların pek çoğunu zora sokmuş anlayacağınız.

Kime nispet yapıyor?

Son günlerde bir iş adamı eşine aldığı milyon dolarlık armağanlarla gazetelerin magazin köşelerinde ve birinci sayfalarında yer alıyor. Kimileri bu iş adamının bu lüks hayatını Rus mafyası için para aklamaya borçlu olduğunu söylüyor, çok değil iki sene öncesine kadar iflas edip meteliğe kurşun attığını hatırlatıyor. Ben inanmıyorum iflas edip para akladığına! Kimileri de eski eşi, modacı sarışın güzele hava attığını ve nisbet yaptığını söylüyor. Bence bu daha mantıklı.

Sevenleriyle buluşuyor

Hümeyra, Altan Erkekli, Yağmur Atacan ve Jan Claude Van Damme'ın da rol aldığı 'Sınav'ın yönetmeni Ömer Faruk Sorak bugün Caddebostan Hayal Kahvesi'nde saat 11.30'da sinemayı konuşacak.

Mia'da canlı müzik

Sevgili Sermin Çapa'nın iki yıldır işletmesini başarıyla sürdürdüğü ve elitlerin büyük ilgi gösterdiği Fulya'daki Mia Brasserie'de artık her çarşamba canlı müzik var. Gitarıyla ve besteleriyle 'Lale Devri' adlı şarkının ünlü bestecisi Bülent Özdemir ile Nicole sahne alacak. İlk fırsatta gideceğim. Telefon: (0212) 266 76 06.

Levent'te Greta Garbo

Şimdi herkesin gözleri bu başlıkla faltaşı gibi açılmıştır. Toprağı bol olsun dünya sinemasının önemli bir ismiydi Greta Garbo. Tarihe karıştı ama adı yalnızca dünya sinemasında değil, Levent'te açılan Mio'da da yaşıyor. Bodrum'da bütün yaz Türkbükü'nde Mio Beach olarak hizmet veren mekân artık Mio Garbo adıyla Levent'te hizmete girdi. Greta Garbo'nun kişiliğinden ve kusursuz güzelliğinden mekâna yansımalar var. Burada eskiden Gatto, geçen sene de No Name vardı. Ama bu mekânların ömürleri çok uzun olmadı. Dilerim, Mio Garbo'nun kulüp olarak ömrü uzun olur.