Türk Sanat Müziği'nin önemli eserlerinden "Gizli Aşk Bu"nun söz yazarı ve bestekârı Zeynettin Maraş, 38 yıllık sırrını açıkladı: Şarkıyı Emel Sayın için yazmıştım


Söz yazarı ve bestekâr Zeynettin Maraş, sözlerini 1968'te yazıp bestelediği "Gizli Aşk Bu" şarkısındaki "aşkının" Emel Sayın olduğunu itiraf etti. Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu'nun düzenlediği "Emel Sayın'a Bir Yaşam Armağanı" konserinde yapılan bu açıklama herkesi şaşırttı.
Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi'ndeki gecede, şiir okuması için sahneye davet edilen Maraş, "38 sene önce yazdığım 'Gizli Aşk Bu' adlı eserimde Sayın'a olan hayranlığımı dile getirmiştim. Bugüne kadar sır gibi sakladım, ama Sayın için düzenlenen bu özel gecede açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ben yaşlandım artık. Ama Emel Hanım'ın kişiliği, karakteri ve fiziği bir genç kızdan daha güzel. Onun daha birçok gizli hayranı vardır. Ona bir değil, 41 gizli aşk feda olsun" dedi.

Sayın: Her şey beni buluyor
Bu itiraf karşısında bir hayli şaşıran Emel Sayın, bestekârın yanına giderek şunları söyledi:
"Son günlerde üst üste gelen olumsuz şeyler yaşamaktayım. Ama başım dik, alnım ak ve vicdanım çok rahat. Bu gecede olmaktan dolayı büyük keyif alıyorum. Böyle bir itiraf ise beni son derece şaşırttı. Bende bir şey mi var ki olumlu olumsuz her şey beni buluyor? Tüm olumsuzluklara rağmen bu itiraf son derece mutluluk verici. Beni bu güzel açıklama çok mutlu etti, bana onur verdi."

İşte o şarkı

Gizli aşk bu, söyleyemem, derdimi hiç kimseye
Zevke veda, neşeye de, veda artık her şeye...
Arzular bir hayal oldu, baharımın gülleri soldu
Gönlüm, hicran, hasret gamla doldu
Sevdim amma görmüyor bak gözlerim hiç kimseyi
Gizli aşk, bir gizli dertmiş, feda ettim her şeyi
Arzular bir hayal oldu, baharımın gülleri soldu
Gönlüm, hicran, hasret, gamla doldu