Serdar Ortaç MS mi?Serdar Ortaç'ın tedavisi imkansız MS hastası olduğu ve gizlice doktor kontrolüne girdiği öğrenildi.

17.07.2007 10:40Ünlü popçu Serdar Ortaç'ın tedavisi imkansız Multipl Skleroz hastası olduğu ve gizlice doktor kontrolüne girdiği öğrenildi.Albümleriyle milyonlara ulaşan, besteleriyle birçok şarkıcıyı ünlü yapan Serdar Ortaç'ın Multipl Skleroz hastalığının pençesine düştüğü iddia edildi. Son dönemde hareketli görüntüsünden oldukça uzaklaştığı gözlenen Ortaç'ın gizlice hastalığın tedavisine başladığı da öne sürüldü.

Sürekli muayeneye gidiyor

Ortaç'ın İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mefkure Eraksoy'un Bağdat Caddesi'ndeki muayenehanesinde tedavi olduğu öğrenildi. Tedavisi mümkün olmayan MS hastalığı, hastaların yüzde 15'ini 10 yıl içinde tekerlekli sandalyeye mahkum ediyor.

MS nedir?
Türkiye'de 30 bin kişinin yakalandığı Multipl Skleroz hastalığı, özellikle 20'li ve 40'lı yaşlarda görülüyor. Hastalığın en önemli belirtileri ise halsizlik, karıncalanma, kas sertleşmesi, bozuk konuşma, bağırsak ve mesane problemleri, cinsel işlev bozuklukları...

***

Ortaç hasta mı!

Serdar Ortaç'ın Multipl Skleroz hastası olduğu ileri sürüldü. Sinsice ilerleyen ve tekerlekli sandalyeye mahkum eden MS'in tedavisi yok.

O besteleri ile Türk pop müziğinde çığır açtı, yüz binlerce hayranı onu bağrına bastı. Ancak, alkış yağmurları altında her döneme damgasını vuran albümler çıkartan Serdar Ortaç ile ilgili bir iddia, yürekleri dağladı. Ünlü sanatçının, Multipl Skleroz (MS) hastası olduğu ileri sürüldü.

Uzmanına gidiyor


TAKVİM alintidir