Öykü Serter pitbull saldırısını anlattı"Elimi dişlerinin arasına sokup çenesini açtım"

17.07.2007 12:19Sunucu Öykü Serter komşusunun pitbull cinsi köpeğinin saldırısına uğradı. Sol ayak bileği çatlayan, iki bacağından yaralanan Serter'in durumu iyi

Sunucu Öykü Serter, Baltalimanı'ndaki evinin önünde komşusunun pitbull cinsi köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğin, baldırı ve iki ayak bileğinden ısırılan Serter, "Elimi dişlerinin arasına sokarak çenesini açtım" dedi. 'Biri Bizi Gözetliyor'un yanı sıra çok sayıda eğlence programını sunan Serter, cumartesi günü akşam saatlerinde spor yapmak için Sarıyer Baltalimanı Caddesi'ndeki evinden çıktı. Serter, bahçede serbest bırakılan alt komşusu Bülent Ağır'a ait pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.
Köpeğin önce baldırından ısırdığı Serter yere düşünce bu kez her iki ayak bileğinden de ısırıldı. Komşuları ve köpeğin sahibi Ağır'ın müdahalesiyle köpeğin elinden kurtulan Serter, hastaneye kaldırıldı. Serter, tedavisinin ardından gece geç saatlerde evine döndü. Ancak sabah yaralarında enfeksiyon oluştuğu için yeniden hastaneye götürülen Serter, dün akşam taburcu oldu.
Olayı anlatan Serter, köpeğin kendisini koklayıp uzaklaşacağını düşündüğünü söyledi. Serter, "Müthiş bir boğuşma yaşadım. Elimi dişlerinin arasına sokarak çenesini açtım. Sahibi köpeği ayaklarıyla yere yapıştırmaya çalışıyordu. Evcil bir köpek değil. Her türlü tedbir alınmalıydı" dedi. Ağır'ın ifadesini alan polis, soruşturma başlattı.

Türkiye'de yasaklanmıştı

Ev ve süs hayvanlarına ilişkin düzenlemeler içeren 12.05.2006 tarihli 'Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği'ne göre, Türkiye'de pitbull gibi tehlike arz eden hayvanların sahiplenilmesi yasak.MİLLİYET