+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu

BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309069

  Tanımlı BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar

  BARIŞ AKARSU’NUN ÖLÜMÜNDEKİ SIRLARSon duasını Meryem Ana'da etti. Arkadaşlarıyla vedalaştı. AKTÜEL'in haberi...

  02.08.2007 11:16 Tüm ülkeyi üzen bir kazada hayatını kaybetti genç sanatçı Barış Akarsu. Hayranları günlerce, gece gündüz demeden hastane bahçesinde bekledi ama acı son çoktan hazırdı. Kazanın ardından çok şey söylendi, yazıldı. Kimi doğruydu, kimi söylenti! Ancak son günlerine ilişkin bilinmeyenleri ve özel hayatıyla ilgili gerçekleri ilk kez bu haberde okuyacaksınız.

  29 Haziran Cuma gecesi, ölümünden sonra değeri anlaşılacak bir yeteneği daha yitirdi Türkiye: Barış Akarsu. 2004'te atv'deki Akademi Türkiye yarışmasıyla girdi hayatımıza. Farklıydı diğerlerinden. Sadece uzun saçı, kulağındaki küpesi ve gözlerindeki sürmesiyle değil hâl ve tavırlarıyla da "farklıyım" diyordu sevenlerine. Elbette her yarışmada olduğu gibi kıyasıya rekabet içinde tartışmalar ve kavgalar vardı ama onun en yakın arkadaşı gitarıydı. Belli ki müzikti her şeyi. Aylar sonra yarışmadan birinci çıktığında artık sokakta yürüyemeyecek kadar hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahipti. İki albüm yaptı (ama ikisinin toplam satışı ölümünden sonraki günlük satışına bile ulaşmamıştı).

  Ardından bir dizi teklifi geldi: Yalancı Yarim. Bir ralli pilotunu canlandıracaktı. Çekimlere başlandığında tarih doğum günü olan 29 Haziran 2006'yı gösteriyordu ve ilk bölümde yarış esnasında takla atıp kaza geçirecek ama sağ salim çıkmayı başaracaktı. Tam bir yıl sonraki doğum gününde, yani 29 Haziran 2007'de yine bir kaza geçirdi. Yer bu kez Bodrum Torba kavşağıydı. Ancak bu kez ne yönetmen vardı, ne kamera ne de ışık!..

  Dizi ekibi son bölümlerin çekimi için mayıs ayından itibaren Bodrum Yalıkavak'taki Clup Flipper'da kalıyordu. Tatil köyündeki herkesle iyi ilişkiler kuran Barış Akarsu'nun yüzünden gülümseme eksik olmuyordu. Mutluydu mutlu olmasına ama içini kemiren bir gönül meselesi vardı. (Aynı kazada yanında olan ve ölen sevgilisi) Zeynep Koçak'ı çok seviyordu. Öyle büyük bir aşktı ki bu, ne şan ne de şöhretin renkli dünyası onları ayırabilmişti. Zeynep de onun gibi güleryüzlü ve mütevazı bir kişiliğe sahipti. Gözü Zeynep'ten başkasını görmüyordu. Ama Zeynep, altı ay önce birbirlerini son dönemde yıprattıklarını düşünerek "Bir süreliğine ayrılalım" teklifinde bulununca ayrıldılar. Ama o ne dilinden düşürüyordu Zeynep'i ne de gönlünden atabiliyordu. Doğum günü yaklaştıkça çevresine hep aynı soruyu soruyordu: "Sizce arar mı?"

  Clup Flipper Mini Club animasyon öğretmeni Cansun Torun, Barış Akarsu ile kısa süre önce tanışmasına rağmen, Zeynep'e olan aşkının çok büyük olduğunu bildiğini söylüyor. "Bir gece müşteriler şarkı söylemesini isteyince kıramadı. Islak Islak şarkısını söylerken arada bir sessizce ağzını oynatarak 'Zeyno' diyordu. Zeynep doğum günü için gelmişti ve barışacaklardı."

  Zeynep Koçak, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu İşletme Programı Bölümü'nü kazanınca Karadeniz Ereğlisi'nde tanışmışlardı. 2003 yılında mezun olan Zeynep iş hayatına başladı. En son aynı şirkette beraber çalıştıklarını söylüyor Barış Akarsu'nun rol arkadaşı Kaya Akkaya. "Zeynep bizim firmamız FM Yapım'da prodüksiyon bölümünde çalışıyordu. İşini çok iyi yapan biriydi ama daha sonra başka bir firmaya geçti. Birbirlerini her şeyden çok sevdiklerini biliyorum."

  Yaşasaydı Türkiye'nin Bob Geldof'u veya Bono'su olurdu

  Yardım etmeyi çok seviyordu Barış Akarsu. Magazin basınının pek ilgisini çekmese de yardım konserleri veriyordu sık sık. Özellikle de lösemili çocuklar konusunda son derece hassastı. Ağabeyi gibi sevdiği (kaza sırasında içinde bulunduğu aracın sahibi) Metin Sözüçetin, yardımseverliğinin en yakın tanığı. "Çevreye ve insana duyarlıydı. Aslında her canlıya duyarlıydı. Yaşasaydı Türkiye'nin Bob Geldof'u veya Bono'su olurdu." Yaptığı yardımların ve etkinliklerin kendisine mal edilmesinden hoşlanmadığını, onu destekleyen dostlarının ekip çalışmasıyla olduğunun bilinmesini arzuladığını söylüyor Sözüçetin. "23 Haziran'da lösemili çocuklar için verdiği Bodrum Kalesi konseri bu duyarlılığının ilk basamağıydı. Hak ettiği sevginin, sevgi ve sanat olarak karşılığını vermek prensibiydi."

  Kazadan iki gün önce, yani 27 Haziran Çarşamba günü Metin Sözüçetin ile İzmir'e gitti. Tepecik Hastanesi'ndeki 22 lösemili çocuğa sahip çıkmak için. Çocuklarla oynadı, film izledi, şarkılar söyledi.

  Ertesi gün dönüş için yola çıktılar. Efes'ten geçerken, "Gelmişken uğrayalım" diyerek Meryem Ana Kilisesi'ne gittiler. Kapalıydı kilise. Rica edildi, açıldı. Dua ettiler.

  "Galiba vedalaştı benimle"

  Bodrum'a döndüler. Club Flipper Animasyon Müdürü Erkan Arslan, onu otelde son görenlerden. "Lobideki lavaboya gidiyordum. Onun odası da lobi katına bakıyordu. Yeni duş almıştı, saçları ıslaktı, kot pantolon vardı altında ama üstü çıplaktı. Geldi, sarıldık. Çok ilginç ama galiba vedalaştı benimle."
  Gece saat 23.00

  Doğum günü için Türkiye'nin çeşitli illerinden Bodrum'a gelen BAG (Barış'ı Anlayanlar Grubu) üyelerinin Torba'da kaldığı motele uğradılar. BAG üyesi Bedia Kırçova, Barış Akarsu'nun o gece çok heyecanlı olduğunu, adeta içi içine sığmadığını söylüyor sesi titreyerek. "Gece 01.30'a kadar oturduk, sohbet ettik. Çok keyifliydi, çok mutluydu. Nedenini bilmiyorum. Ona 'Bu yıl doğum günü hediyeni Lösemili Çocuklar Vakfı'na yatırdık' dedim. 'Biliyorum abla, haberim var. En doğrusunu yapmışsınız' dedi. Sohbet ettik, güldük. Sonra 'Geç oldu, kalkayım artık, yarın da erken kalkacağız' dedi, uğurladık. Kendi arabası arızalıydı, frenleri tutmuyordu. Hatta satmak için getirmişti Bodrum'a. Bu yüzden Metin Bey'in arabasını kullanıyordu. Önce Metin Bey'i oteline bırakacak, sonra da kendi oteline gidecekti."

  Kaza günü

  Saat 13.00'da dizide söyleyeceği şarkının kaydı için stüdyoya girdi. Saat 15.30'da ise bir grup hayranıyla biraraya geldi. Son çekilen görüntüleri, artık bir hayranının arşivinde saklıOradan ayrılıp havaalanına gitti, kız arkadaşı Zeynep'i ve ortak arkadaşları Nalan Kahraman'ı almak üzere.

  Akşamki program belliydi. İlk kutlama Kervansaray Otel'de yapılacak, ardından gece yarısı teknede DJ'liğini kendisinin yapacağı partiyle son bulacaktı kutlama. İkinci kutlama ücretliydi. 100 YTL'den satılan gecenin biletlerinin geliri yine lösemili çocuklara bağışlanacaktı.

  Sevenleri heyecanlıydı, erken saatlerde Kervansaray Otel'de Barış Akarsu'yu beklemeye başlamıştı. O saatlerde Barış Akarsu, kız arkadaşı Zeynep ve Nalan Kahraman ile Torba'da yemek yiyordu. Mekândan çıktıklarında otomobilin direksiyonuna Zeynep Koçak geçti. Oysa ki biraz acemiydi sürücülük konusunda. Bedia Kırçova, kabus olarak nitelendirdiği hastane günlerinde otopark görevlisinin ona anlattıklarını şöyle aktarıyor: "Zeynep arabayı kaldıramamış. Görevli de 'Abi istersen verme arabayı' demiş. Barış da, 'Yok yok kullanır' demiş."

  Yüzünde gülümseme vardı

  Yola çıktıklarında Barış Akarsu'nun telefonu çaldı. Arayan Metin Sözüçetin'di ve 'Neredesiniz' diye sordu. "15 dakika sonra oradayız ağabey" dedi Akarsu. Az sonra Torba kavşağına geldiklerinde yaşananları kavşaktaki Torba Taksi Durağı şoförlerinden soyadını vermek istemeyen Talip Bey anlatıyor. "21.30-21.45 civarıydı, oturuyorduk durakta. Sadece kamyonun iki defa korna sesini duyduk. Başımızı çevirdiğimizde araba uçuyordu. Hemen yanlarına gittik. Barış Akarsu olduğunu anlamadım ilk başta. O sırada ambulans geçiyordu, hemen durdu. Ambulans görevlisi, ben ve kamyon şoförü beraber çıkardık. Kamyon şoförü ağlıyordu, 'Keşke bugün kamyona hiç binmeseydim' dedi."

  Taksi şoförü otomobili Barış Akarsu'nun değil, kız arkadaşı Zeynep Koçak'ın kullandığını söylüyor. "Barış arabanın sağ koltuğunda oturuyordu, pantolon kemerinden tuttum çıkardım. Saçları yüzünü kapamıştı. Saçlarını çekince elime kan geldi. Bir baktım Barış. Yüzünde hafif bir gülümseme vardı ama biz öldü zannediyorduk onu. Direksiyondaki bayan da sıkışmıştı. 20 dakikada çıkardık. Öteki bayan araçtan fırlamış, çimlerin üzerinde yatıyordu."

  Kaza haberleri arasında alkollü olduklarına ilişkin söylentiler yer alınca taksi şoförü soruyoruz. "Hayır" diyor taksi şoförü Talip Bey, "Kesinlikle alkollü değillerdi. Olsa mutlaka anlardık."

  O sırada hala Kervansaray Otel'de bekleyen sevenleri, son telefon görüşmesinden üzerinden çok vakit geçince yine aradı Barış Akarsu'yu. Bu kez cevap cermedi telefon. Zeynep Koçak'ı aradılar, ama oda... Nalan Kahraman da... Tekara Akarsu'nun telefonunu çevirdiklerinde açıldı telefon. Karşı tarafın sesini duymadan "Neredesiniz" diye soan kişiye Barış değil yabancı bir sesten geldi yanıt: Kaza geçirdiler gelin! Gerisi malum...

  ÖZLEM TORTOP - EDİP OZAN ÜÇOK

  AKTÜEL
  alintidir

 2. #2
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı

  Vefat eden insanlarin arkasindan konusmak ne kadar kolay geliyor insanlara nasil olsa artik cewap weremeyecekler, Baris Manco'nun arkasindan da cok konusulmustu.. Cem Karaca'ninda arkasindan konusulmustu, ne olur ölenlerin arkasindan konusmasinlar. Onlar gercek dünyada cünki, Ne mutlu aslinda Baris'a sewdigi insanlar beraber vefat etti ne kadar aci olsada bizim icin yani geride kalanlar icin.. Ewet cok genc tabiki daha Hayata tam anlami ile baslamadan, aile kuramadan, baba olamadan yada tam degeri anlasilamadan göctü gitti ama ne derler ALLAH sewdigi kullari erken yanina alirmis, ALLAH'in isine karismak biz aciz kullarina kalmadi tabiki.. Yattigi yerler Nur olsun, Nur göllerinde yatsinlar Barisda&Zeynepde..

 3. #3
  Süper Üye hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi Baktabul'un Çılgını hafi - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu Yer
  valla hic belli olmuo:D:D
  Mesajlar
  241
  Tecrübe Puanı
  345759

  Tanımlı Ce: BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar

  ya bazen insanoglu garip bir mahluk oluyor BARISIM yasarken sevenleri kuyruk oluyor olunce mezarina gidip fatiha okuyan bile yok... ben koyu bir BARISCIYIM ve bununlada gurur duyuyorum kimse bosuna BARISIN arkasindan atmasin BARISIMIN gercek sevenleri ona guveniyor ve bu sozleri umursayıpta cvp bile vermez BARISCILAR yasadigi surece BARISTA olmeyecek...............

 4. #4
  Üye Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  100
  Tecrübe Puanı
  732632

  cry Ce: BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar

  baris akarsuyun oldugu tarihte bende ankaradaydim.... bende yengemi kaybettim iki aciyi birlikte yasadim yani

 5. #5
  Üye Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan Baktabul'un Çılgını Kızıl$eytan - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  100
  Tecrübe Puanı
  732632

  cry Ce: BariŞ Akarsu’nun ÖlÜmÜndekİ Sirlar

  baris olmedi her zaman kalbimizde yasiyor....bariscilar

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. BariŞ Akarsu Resmİ - BariŞ Akarsu Resİmlerİ
  By Okyanus_Ateş in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 61
  Son Mesaj: 02-21-2011, 00:40
 2. TÜRKİYE’ DE AKARSU ve BARAJLAR
  By Blue_Girl_95 in forum Coğrafya
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-08-2009, 19:59
 3. BARIŞ AKARSU ◄|!!!...gÖzlerİn...!!!|►
  By güle_aşık in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-25-2009, 10:26
 4. Cevaplar: 23
  Son Mesaj: 07-19-2008, 15:32
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-17-2007, 19:44

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375