TATLISES 'GAZETECİ DÖVDÜ' İDDİASIJandarma İbo'yu arıyor.

03.08.2007 13:11Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in, oğlu İdo ve bir grup arkadaşıyla birlikte, Bodrum'da kendisiyle röportaj yapmak isteyen gazetecilere saldırdığı, dövüp kameralarını kırdığı öne sürüldü. Kanal D muhabirleri Deniz Altuntaş ve Lokman Akdeniz jandarma ve savcılığa başvurarak türkücüden şikayetçi oldu

ÜNLÜ türkücü İbrahim Tatlıses'in, oğlu İdo ve bir grup arkadaşıyla birlikte, Bodrum'da kendisiyle röportaj yapmak isteyen gazetecilere saldırdığı, dövüp kameralarını kırdığı öne sürüldü. Kanal D muhabirleri Deniz Altuntaş ve Lokman Akdeniz jandarma ve savcılığa başvurarak türkücüden şikayetçi oldu.
Bodrum'da kendisine ait Club 63'te haftanın üç günü sahneye çıkan türkücü İbrahim Tatlıses, dün gece saat 22.00 sıralarında oğlu İdo ve arkadaşlarıyla birlikte Sanatevi Restoran'a yemeğe geldi. 00.30 sıralarında, Tatlıses'i gören Kanal D Canlı Canlı programı ekibinden muhabir 27 yaşındaki Deniz Altuntaş ile 37 yaşındaki kameraman Lokman Akdeniz, yanına gidip röportaj yapmak istediklerini söyledi. Ayağa kalkan Tatlıses, oğlu İdo ve beraberindekiler, iddiaya göre küfür ve hakaretler savurdu, iki gazeteciyi tekme tokat dövdü. Tatlıses, arkadaşlarının tuttuğu Lokman Akdeniz'in elinden kamerayı alarak önce kaseti çıkardı, ardından kamerayı duvara ve yere çarparak zarar verdi. Restoran işletmecilerinin araya girmesiyle ortalık yatıştı. Tatlıses ve yanındakiler restorandan ayrıldı. Altuntaş ve Akdeniz Bodrum Jandarma Komutanlığı'na giderek sanatçı, oğlu İdo ve adamları hakkında şikayetçi oldu, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.
Muhabir Altuntaş “Tatlıses'i gördüğümüzde hem merhaba demek, hem de kısa bir röportaj yapabilir miyiz diye sormak istedik. Bizi görür görmez üzerimize yürüyüp, ağza alınmayacak küfürler etti, oğlu İdo ile birlikte, tekme, tokat ve yumruklarla girişti. Daha sonra saldırıya adamları da karıştı. Neye uğradığımızı şaşırdık, bir anda saldırının ortasında kaldık. O sırada Tatlıses kameramızı alarak içindeki kasedi çıkardıktan sonra gasp etti, ardından kamerayı duvara ve yere vurarak kırdı, hiçbir çekim yapmamış, aykırı hiçbir soru yöneltmemiştik” dedi.
Kameraman Akdeniz de sanatçıların son günlerde kameraman ve muhabirlere saldırılarının moda haline geldiğini söyledi. Akdeniz, “Oysa sanatçılar basın mensupları sayesinde bulundukları yere geldiklerini unutuyorlar. Tatlıses kısa bir süre önce milletvekilliğine aday olmuştu, seçilseydi halkın haklarını, kanunları böyle saldırarak mı koruyacaktı? Tatlıses'in en ağır şekilde cezalandırılmasını, kamera zararımın tazmini için yasal işlemleri başlattık” dedi.
Jandarma, ifadelerini almak üzere Tatlıses, oğlu İdo ve adamlarını aramaya başladı
haberturk alintidir