SUPERSPORT DÜNYA MOTOSİKLET ŞAMPİYONU KENAN SOFUOĞLU, İSTANBUL'A GELDİ... 6/8/2007 18:50
Kenan Sofuoğlu, "Çok kolay olmadı, ben yıllardır Avrupa’da yarışıyorum, 2007 yılında karşılığı çıkmaya başladı. Çok mutluyum" dedi.
Sezonun 10. yarışında İngiltere’de şampiyonluğunu ilan ettiğini kaydeden Sofuoğlu, bu şampiyonluğa Avrupa’da "İnanılmaz" gözüyle bakıldığını dile getirdi. Türk Motor Sporları tarihinde ilk kez bir dünya şampiyonluğunun elde edildiğini kaydeden Sofuoğlu, bunun arkasında çok büyük desteğin bulunduğunu, Motosiklet Federasyonu’na ve sponsorlarına teşekkür etti.

Önümüzdeki yıl için Supersport’tan teklifler aldığını, ancak kendisinin Superbike’da yarışmayı düşündüğünü anlatan Sofuoğlu, buna bir ay önce karar vereceğini, bunun da gelecek tekliflere bağlı olduğunu belirtti.

"TÜRKİYE’NİN YERİNİ İYİ BİLİYORLAR"
Sofuoğlu, bir soru üzerine başarısına inanılmaz gözüyle bakılması nedeninin, Türkiye’nin motor sporlarındaki yerinin avrupa tarafından iyi bilinmesine bağlı olduğunu ifade etti.
Önümüzdeki dönemde daha çok şampiyonlukların geleceğini söyleyen Sofuoğlu, Superbike ve MotoGP’de de şampiyonluklar almayı umduğunu belirtti. Sofuoğlu, 1000 cc’de yarışması halinde 54 numaralı motosikletiyle mücadele edeceğini de belirterek, "600 cc’den 1000 cc’ye geçmem beni doğal olarak zorlar. Bunda yaşım ve fiziki durumum etkili olacak. Ancak Superbike’de iyi takımlardan birinden teklif alırsam o zaman yarışmayı düşünüyorum. Şu anda bana sıradan takımlar teklif yaptı.
Aksi halde 600 cc’de kendi takımımda yarışmaya 1 numara ile devam edeceğim" diye konuştu.

BABASI ELİNİ ÖPÜNCE, GÖZLERİ YAŞARDI
Karşılamaya gelen baba İrfan Sofuoğlu’nun, oğlunun elini öpmesi üzerine, ünlü motosikletçi göz yaşlarına hakim olamadı.
İrfan Sofuoğlu, oğlunun başına çiçekten bir halka geçirerek, kazanılan kupayla birlikte basın mensuplarına poz verdi.
Bu arada, karşılamaya Kenan Sofuoğlu’nun ailesi, yakınları, Sakarya’dan gelen çok sayıda motor sporları tutkunu, "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Alemin kralı geliyor" şeklinde tezahürat yaparak Sofuoğlu’nu omuzlara aldı.