Britney Spears'a ağzının payını verdim!Kıvrak danslarıyla dikkat çeken şarkıcı Nez, kendisiyle Türk olduğu için alay etmeye çalışan dünya starı Britney Spears'a ne söyledi?

12.08.2007 10:36 Kıvrak danslarıyla dikkat çeken Nez uzun bir aradan sonra çarpıcı açıklamalarıyla geri döndü. Nez, “Bende medyumluk var. Eurovision'u ben kazanacağım. Önümü tıkamasınlar" diyor.
Tüm otoriteler, onun Türkiye'nin en güzel dans eden şarkıcısı olduğu konusunda birleşiyor. 2002 yazında, yapımcı Erol Köse'yle anlaşıp, çalıştığı Q Jazz Bar'dan sessizce ayrıldığı zaman Türkiye ayağa kalkmıştı. Nez kaçırıldı' haberleri gündeme bomba gibi düşmüş, ancak çok geçmeden, bunun bir prodüksiyon stratejisi olduğu anlaşılmıştı. Nez'i kaptıran eski patronları onun gibi güzel dans eden bir şarkıcı bulabilmek için 'Nez Yarışması' açmışlar, ancak bulamamışlardı. Dansı ve şarkılarıyla yıllardır adından söz ettiren Nez'in hayranları, gelecek yıl Eurovision'da ülkemizi onun temsil etmesini çok istiyorlar. Bu konuda internette bir kampanya bile başlattılar. Nez'le Eurovision'u ve yeni evliliğini konuştuk.
Gelecek sene Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil etmek istediğinizi duydum. Nedir işin aslı anlatır mısınız?
Olayın aslı şöyle; 'Laf lafı Açıyor' programında Cem Özer canlı performansımı görünce, “Mutlaka Eurovision'a katılmalısın" dedi. Her şey bundan sonra başladı, internet siteme e-mailler yağmaya devam ediyor. Ben yıllardır, “Eurovision'a katılacağım" derim. Sertap Erener'i sahnede gördüğümde hüngür hüngür ağlamıştım. O zafer akşamı aramadığım kimse kalmadı; “Türkiye'yi görün işte" dedim hepsine. Yüzde yüz tam bir şekilde giderim Eurovision'a. Çok istiyorum oraya gitmeyi...
Neden, “ben olmalıyım" diye düşünüyorsunuz?
15 yıl yurt dışında yaşadım. Ana dilim gibidir İngilizce. Söz ve müziklerimi kendim yapıyorum. İyi bir sesim var. Mütevazı davranmayacağım. Türkiye'yi temsil etmesi gereken isim benim; bunu bu kadar açık ve net söylüyorum. Benim önümü kesmeye çalışanlar var. Son üç yıldır bu iş biraz şov ağırlıklı oldu. Türkiye'de şov ve ses denildiği zaman çok iddialıyım.
BENDE MEDYUMLUK VAR
Yarışmaya başkası katılırsa hayal kırıklığı yaşamaz mısınız?
Benim rüyalarım çıkar, biliyor musun? Medyumluk var bende. Altıncı hissim çok kuvvetli. Kendimden bile korkuyorum. Rüyamı anlatayım sana; Eurovision'da Türkiye'yi ben temsil ediyorum. İsviçre'yle biz öndeyiz. Aramızda sadece bir puan var; ya biz birinci olacağız ya da onlar. Ve sonuçta biz birinci oluyoruz. Bu yıl Türkiye'yi Eurovision'da ben temsil etmeliyim. Çok büyük konuşuyorum, kesinlikle birinci olurum, bu konuda kendime çok güveniyorum. 2009 yılında Eurovision'a ev sahipliğini yine biz yaparız.
YAPIMCI SEVGİLİM HİÇ OLMADI
Rüyada gördüğünüz ve sonra da yaşadığınız başka bir olay oldu mu?
Rüyamda yaşlı bir adamın deniz otobüsünden kendini denize attığını görmüştüm. Gerçekten de annemin bindiği deniz otobüsünde böyle bir şey oldu. bir günde arabayla giderken eşime yavaş git biraz ileride bir problem yaşabiliriz demiştim. Hakikaten de taksi öndeki arabaya hızla çarptı. Önümüzde büyük bir kaza oldu. Eğer hızlı gitseydik, o arabadan canlı çıkmamız mümkün değildi.
Camiada yaşadığınız tatsız olaylar size nasıl bir tecrübe kazandırdı?
Lakabım 'pişmiş tavuk'tur benim. Başıma hep kötü şeyler geldi. Liseden beri böyle oldu. Hep Allah'a havale ettim. Şimdi bana o kötülükleri yapanlar patır patır dökülüyorlar. Hepsi rezil oluyor.
Bir süre önce evlendiniz. Eşiniz Berna Bey ünlü bir halkla ilişkilerci ve reklamcı...
Şu anda çok mutluyum ve iyi ki evlendim. Ama bir kaç insanın benim için “evinin kadını olmuş" dediğini duyuyorum. Ben zaten evimin kadınıydım. Hem işimi yapıyordum hem de evimin kadınıydım. Kariyerimi de yaparım, çocuğumu da.
Peki, evli olmak bir handikap olmuyor mu?
Zamanında biri bana demişti ki, ìSeni yurt dışına açacağım." Ben de ona, “Sen açsan açsan beni kıyafet olarak açarsın" demiştim. O yüzden, o adam benim 5 yılımı aldı. Ayrıldım ve haklarım TMSF'ye geçti. Bana çok yardımcı oldular, haklarımı aldım. Ama şimdi başka türlü sorunlar yaşıyorum.
Nasıl yani?
İki, üç kişi var bu piyasada. Kanallarını sanatçıları ile parsellemişler. Başkalarına nefes aldırmıyorlar. Bir kanala giremiyorum, çünkü o yapımcı sevgilim değil.
BİZİMKİ AŞK ÇOCUĞU OLACAK
Çok kuralcıyım. Ailemi korumayı çok seviyorum. Eşimi de öyle. Berna'nın üç çocuğu var. Bizim çocuğumuz olduğu vakit o tecrübeli bir erkek olarak bana da yardım edecek. Yarın öbür gün, “bebeği oldu" derlerse şaşırma. Olacağı vakit olacak inşallah; ama şimdi değil. Bebek, dünyanın en güzel şeylerinden biri. Aşk çocuğu olacak bizimki.
BRITNEY SPEARS’A AĞZININ PAYINI VERDİM
Eurythmics'in 'Sweet Dreams' adlı şarkısını, Türk perküsyonları karıştırarak seslendirdim. Britney Spears Türk ezgilerle döşenmiş şarkıyı istedi benden. O zaman ikinci çocuğuna hamileydi. Toplantı sırasında tele-konferans yöntemiyle bütün yapımcıların konuşmalarına şahit oldum. İngilizcem olduğu için de ağzının payını verdim Britney'e. Türk olduğum için küçümsemeye çalıştı beni. Ben de, “Siz ne yapacaksınız ki bu şarkının rock hali çıktı, Marilyn Manson bile okudu, değişik ne yapacaksınız ki? O yüzden mi bizim demomuzu istiyorsunuz, vermiyorum" dedim. “Türk kızı mı bu konuşan" dedi. Ben de “Sen hamile değil misin, kendi işine bak” dedim. Ağzının payını verdim.
BUGÜN / ŞEBNEM ÖZUZCAN
alintidir