Şarkı İngilizce olsun Kenan Doğulu gitsin

6 yıl aradan sonra geçtiğimiz günlerde kulüpte programa başlayan Sibel Tüzün: Eurovision sahnesinde performans çok önemli. Stüdyo şarkıcıları oradaki tempoya ayak uyduramaz. Kenan Doğulu veya Pentagram uygun olabilir.

Geçen sene Atina'da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Süper Star' adlı parçasıyla 11'inci olan Sibel Tüzün, bu yıl Helsinki'ye Kenan Doğulu'nun gönderilmesini önerdi. "Bu sene kesinlikle farklı olmamız gerekiyor" diyen Tüzün, "Kenan sahnede iyidir" şeklinde konuştu. Önümüzdeki günlerde İngilizce ve Yunanca şarkılardan oluşacak bir albüm çıkarmaya hazırlanan Sibel Tüzün'le hem sahne çalışmasını hem de Eurovision'u konuştuk:

ETİLER'DE ÇIKANLARDAN FARKLIYIM

* Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da sahneye çıkmaya başladınız. İstanbul'da en son ne zaman sahne programı yapmıştınız? 2001 yazından beri kulüp sahnesi yapmıyordum. İstanbul gece hayatı bizim ilk yıllarımızdaki gibi değil. Artık geç saatlerde sahneye çıkılıyor. Repertuvarlar değişti. Etiler'deki sanatçıyla aramda fark olduğunu düşündüğümden Anadolu Yakası'nda program yapıyorum. Etiler'de sadece İngilizce şarkı söylenen mekan bulamazsınız.

* Sizin sahnede dinlemekten hoşlandığınız sanatçılar kimler? Güzel müzik dinlemeyi seviyorum. İyi şarkıcıların çıktığı yerlere gitmekten keyif alırım. Kenan Doğulu bir yerde çıkarsa onu dinlemeye giderim; Sertab Erener'i dinlemek isterim.

İYİ PERFORMANS ŞART

* Bu yıl Eurovision'a kimin gideceği hakkında değişik söylemler var. Sizin favoriniz kim? Çok iyi bir şarkıcının gitmesi gerekiyor. Grup gidecekse de çok iyi bir performansları olmalı. Orada çok ağır bir program uygulanıyor katılımcılara. Geçen yıl birçok ülkenin şarkısı çok güzeldi ama sanatçılar o tempoya dayanamadığı için çok kötü derece alanlar oldu. Bu yıl Eurovision'a stüdyo şarkıcısı veya grubu gitmemeli! Bence Kenan Doğulu gidebilir; onun sahnesi iyidir. Pentagram da sahnede iyi olan bir gruptur.

* Türkçe şarkıyla mı gidilmeli sizce? Şarkının Türkçe olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bizi Bülent Ersoy temsil edecekse o zaman Türkçe olsun tabii. Ama yarışmaya pop parçasıyla gidilecekce İngilizce olmalı.

(sabah)