Ayrılan da barışan da psikologda

Geçtiğimiz yıl doktor eşi Alpaslan Nuhoğlu'yla ettiği kavgalar uzun süre manşetlerden düşmeyen oyuncu Zeynep Tokuş, boşanmanın eşiğinden döndükten sonra ilk kez evliliğine ilişkin bir açıklama yaptı. "Şu an için evliliğim çok güzel gidiyor" diyen Tokuş, mutlu bir beraberlik sürdürmek için bir yıldan beri psikolog desteği gördüğünü itiraf etti. Herkesin psikoloğa gitmesi gerektiğini vurgulayan Tokuş, şunları söyledi:

KOCASI EŞLİK ETMİYOR
"Ben yaşadığım şeylerden sonra evliliğimin düzgün yürümesi için psikolağa gidiyorum ama eşim gitmiyor. Benim gitmem daha doğru çünkü bir evliliği sürdüren ve ayakta tutan kadındır. Artık yaşadığımız olayları atlattık ve tekrar aynı sorunları yaşamak istemiyoruz." Zeynep Tokuş, barıştığı eşiyle mutlu bir evlilik sürdürmek için psikolojik yardım alırken; 8 yıllık eşi bankacı Mert Tokatlıoğlu'ndan boşanmak üzere olan Pınar Aylin de yaşadığı sıkıntıları atlatmak için psikoloğa gittiğini açıkladı.

ZOR GÜNLER GEÇİRDİK
Hafta başında yapılan duruşmada; eşi ev ve araba talebinde bulunduğu için mahkemesi 25 Aralık'a ertelenen Pınar Aylin, aldığı psikolojik destekle ilgili şunları söyledi: "Kızım Maya'nın ayrılık sürecini zararsız atlatmasını sağlamak için psikoloğa gittim. Zor günler geçirdik ama Maya artık kendini iyi hissediyor. Babasıyla her hafta sonu görüşüyor."

Çiğdem BAL-MAGAZİN (sabah/günaydın)