+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Ben itici değilim

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  Ben itici değilim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309070

  :okur: Ben itici değilim

  'Ben itici değilim'Jüri üyesi, sosyetik Sema Çelebi denince akla ilk gelen sivri çıkışları. Sema Çelebi,Ekşi Sözlük’te hakkında yazılanlar için 'doğru' diyor.

  17.09.2007 08:00 Oysa muzip ve içten bir kadın duruyor karşımda. Evin tek çocuğu, babası DP’nin kurucularından. Paris’te kendi deyimiyle çok üst düzey bir hayat yaşamış ama tüm bunlara rağmen ''Hayatımda boş oturmadım'' diyor
  Ekşi Sözlük’te Sema Çelebi için; ''Dostluğu sağlam, düşmanlığı bela bir kadın'' diye yazmışlar. ''Çok doğru'' diyor; ''Doğrucuların hayatı böyle değil mi zaten...''
  ‘Buzda Dans’, ve ‘Güzel ve Dahi’den aklımda kalan; jüri üyesi, ıstakozcu, sosyetik Sema Çelebi tarafından azarlanınca, laf yetiştirmeye çalışanların komik halleri...
  Nasıl sert, nasıl huysuz, nasıl hırçındı.
  Nitekim röportaj için yola çıkarken fotomuhabirimiz Hüseyin, ''Sema Çelebi’ye mi gidiyoruz! Bana bunu yapamazsın'' dedi. Aynı Hüseyin, tanıştıktan iki dakika sonra Çelebi’ye hayran kaldı, ''Harikasınız, çok güzelsiniz'' diyor, Çelebi’den yanıt şöyle geliyordu: ''Hüseyinciiim, nasıl poz vereyim?''
  Hatta, parka götürüyorum, salıncağa bindiriyorum, ''İmajınız yerle bir olmasın'' diyorum, zorluyorum, yanıtı yapıştırıyor: ''Gel salla beni bakayım...''
  Nasıl muzip, nasıl canayakın, nasıl içtendi.
  57 yaşındaki Çelebi, bunlardan hangisiydi?
  Çocukluğuna, gençliğine, evliliğine, Paris’teki günlerine, şu sosyetik mevzuuna derinlemesine inmek üzere teybimi açıyorum. Şaşkınım.

  Nasıl bir çocukluk sizinki?
  Ankara’da, harika günler. Annemle babam çok büyük aşk yaşamış, ancak evlilik söz konusu olunca aileler gerilmiş, babamın yaşı büyük diye. Ben evin tek çocuğuyum, nitekim uğurlu doğuyorum, aileler süt liman oluyor, avukat babam İrfan Erdem siyasete atılıyor. Demokrat Parti’nin kurucularından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor, sonra milletvekilliği.

  Siyasetçi babanın ''her konuda fikri olan'' kızı mı?
  Hayır, eve gelenlere hizmet eden kızı. Çünkü babam, misafirlere çalışanların hizmet etmesini istemezdi. Ben TED Ankara Koleji’ne gidiyorum, hatırladığım karede elimde tepsi ya ayran, ya çay taşıyorum. Ukalalık anlamında söylüyorsanız, en iyi arkadaşlarım kapıcı çocuklarıydı. Sınıfsal bir ayrım asla yapılmadı. Şimdiki jenerasyon böyle bir ortama sokmuyor çocuklarını.

  Ailenizden aldığınız en iyi ders?
  Bugün hâlâ herkesle sarılır öpüşürüm, yanımda çalışan kadın hastalandı, kendi yatağıma yatırıp sabaha kadar ilgilendim. Ailemin bakışı, beni çok pişirdi, başarılı olmamı sağladı.

  Büyüyorsunuz, sonra...
  ODTÜ İş Yönetimi okudum. O sırada eşim Atilla (Çelebi, eski THY Müdürü) ile tanıştım, benden 20 yaş büyük, ''evleneceğiz'' deyince kabul etmediler.

  Bu hikâye annenizinki değil mi?
  Annem derdi zaten, ''Ön teker nereye giderse, arka teker de oraya'' diye. Kendileri yaşadıkları halde bunu kabul etmediler. Onların da evliliği uzun sürmemişti. 16 yaşımda boşandılar. Evlenmeme de engel olamadılar, çünkü vakit kalmadı, ben annemi kandırdım, yıldırım nikâhı yaptık.

  Ve çocuk...
  Tabii, bir yıl sonra oğlumu kucağıma aldım. Aynı hikâye işte. Tabii aileler yine sütliman, her zaman iyi ilişkiler içerisinde olduk, eski eşim de çok iyi bir insandır, 22 yıl evli kaldık.

  O kadar hızlı gitmeyin. Evliliğinizin ilk yıllarında çalışmaya başlamışsınız. Neden, ihtiyacınız var mıydı?
  Hiç yoktu. Hatta eşim, ''Otur çocuğuna bak'' dedi. Ama ben daha çok gencim, 20’sindeyim, duramıyorum ki. Hayatımda da boş oturmayı sevmedim. Yemek yapayım, mutfak işleri yapayım, ama nereye kadar? Halen erkek gibi yaşıyorum. Neyse evlendim, çocuk bir yaşına geldi, ''Ben ne yapayım'' diye sormaya başladım. Evde dadı var, personel var, ev işlerini yapanlar var. Öyle konken falan da sevmem, bilmem hiç. Bir iş yapmak istedim, Mudo’nun sahibi Mustafa Taviloğlu, bana çalışma teklif etti. Çocukluk arkadaşımdı. Mudo’yu birlikte kadın butiğine çevirdik. Ama Atilla istemiyor o zaman, zor ikna oldu. ''Otur çocuğuna bak'' diyor bana.

  Ama bu arada, Türkiye’de de durmuyorsunuz.
  Tabii, Atilla’nın işi dolayısıyla. Dokuz yıl Paris’te, üç yıl Singapur’daydık, eşim Suudi Arabistan’da da yaşadı. Bir yandan da toptan tekstil işi yapıyorum, işi büyütmüşüm. Singapur’daki yıllarım sadece spor yaparak, çocuk bakarak geçti. Hani şimdikiler evlenince böyle yapıyor ya, ben o defteri ta o yıllarda kapatmıştım.

  Paris serüveni nasıl başladı?
  Atilla, Arabistan’da çalışmaya karar verdi. Orada kadınların rahat bir çalışma ortamı yok. Benim orada rahat edemeyeceğimi bildiği için, çocuğuma Avrupa şehirlerinden birinde güzel bir okul bulmamı istedi. Bense ''Arabistan’a seninle geleyim, İsviçre’ye yatılı gönderelim'' dedim. ''Yok, başında olmanı tercih ederim'' dedi. Nitekim Paris’e gittik, Amerikan Koleji’ne kayıt yaptırdım, taşındık.

  Orada nasıl bir Sema Çelebi var?
  Erkek çocuk yetiştiriyordum. İyi olsa Allah’tan, kötü olsa senden. **** esrarkeş, arsızı, uğursuzu her şey var. Çocukla uğraşıyorum sürekli.

  Paris sosyetesinden olduğunuz doğru mu?
  Dünyanın çok tanınmış aktörleriyle, siyasetçileriyle birlikte oldum. ‘Versailles’ saraylarında bulundum. Çok üst düzey bir hayat yaşadım. Ama bunları deklare etmiyorum. Yıllarla bir vizyon kazanıyorsunuz. Bunlar parayla satın alınacak şeyler değil.

  Nasıl olur bu, Türkiye’den ''sosyetik'' bir kadın, Paris’e gider ve...
  Önce Fransızca öğrenir. Öyle butik, butik gezmeden. Ben çok hırslı bir kadınım; tiyatroya, operaya gidemiyordum dil bilmediğim için ya, hemen Fransızcamı geliştirdim. Ve çok iyi bir ortamın içerisine girdim. Müthiş bir gece hayatı yaşıyorum, ama bir yanda aklımda iş var, o zamanlar gittiğim Rasputin Restoran’ı da sonradan İstanbul’a getirdim.

  Ve evlilik bitti. 22 yıllık bir evliliği ne bitirir?
  Ben çok dominant bir kadındım. Bir de çok ayrı kaldık birbirimizden...

  Kime sorsam, sizi itici bulduğunu söylüyor.
  Ben böyle bir hava mı veriyorum? Ben itici değilim. Peşin hükümlü olunmasın, bana şans verin. Önüme çıkanlar sürekli, ''Biz sizi çok antipatik buluyorduk, ama siz ne kadar farklıymışsınız'' diyorlar. Böyle bir imaj oluştuysa, çok üzülürüm. Yeni dönemde bunu düzeltmeye çalışacağım.

  Bir başkası oluşturmadı ki bu imajı?
  Bu, benim sert olmamla ilgili. Çocukluğumdan gelen bir şey. Kolejde okurken tüm arkadaşlarım erkekti. İncesu deresine top kaçardı, erkeklerden önce ben koşturur, alırdım. Çok maskülen büyüdüm. Bir de 18 yıldır dul bir kadınım. Bir savunma mekanizması var, herhalde böyle bir kabuk oluştu.

  Programlardan sonra kendinizi izliyor muydunuz?
  Evet, bazı yerlerde de çok sivri çıkışlarım olmuş.

  Siz bu jüri üyeliğini fazla mı ciddiye aldınız?
  Ben her işimi çok ciddiye alırım, jürilik de ciddiye alınmaması gereken bir iştir lafını tanımıyorum. 70 milyon insanın önünde doğruyu yanlışı göstereceksiniz.

  İyi de Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası jürisinde değilsiniz ki, alt tarafı şov programı değil mi bu?
  Ne olursa olsun. Kadının biri çıkıp hakaret ederse, insanlar haddine düşmeyen laflar ederlerse konuşmaya mecburum. Beni sert yapan, itici yapan bu mu?

  Özel hayatınızda da böyle misiniz?
  Hayıııır, arkadaşlarımın çok aradığı bir insanım. Çok matrak, çok konuşkan, çok esprili, eğlenmeyi seven, beş dakika gülmeden duramayan bir kadınım.

  Arkadaşlarınız TV’deki halinize şaşırmıştır?
  Hak verdiler. ''Helal olsun, herkesin ağzının payını verdin'' dediler.


  ‘Kokoşluğum hiç geçmez’
  Sosyetik misiniz?
  Cemiyet kadınıyım, doğru.

  Hayatla ilgili ciddi kaygıları olmayan, para harcayan, lüks davetlere katılan kişi anlamında?
  Hayır, ben kaygısız değilim. Param var, çok insan besleyen, özel hayatını da aksatmayan bir kadınım.

  Zengin misiniz?
  Yooo, orta sınıf bir vatandaşım. Bazı lüks harcamalarım var tabii. Pazardan alışveriş de yaparım, bilmem kaç milyara elbise de beğenirim. Kuaföre biraz para gidiyor. Sonuçta sosyal çevrenize göre belli bir para harcıyorsunuz. Eskiden alayım, takayım, gezeyim şeklinde yaşıyordum. Artık öyle değilim. Yaşamdan zevk aldığım alanlar değişti, mutlu olmanın yolu bu değilmiş.

  Hep mi süslüsünüzdür?
  Evime kaçta gelirseniz gelin, beni dağınık bulamazsınız. Sabah ilk işim aynanın karşısına geçerim, saçımı toplarım, sabahlığımı giyer, kahvaltıya inerim. Yanımda çalışanlar da böyledir. Kokoşluğum hiç geçmez. Annem de böyleydi benim.

  Çizgili pijamanız da yoktur sizin.
  A, ne o öyle? Saten alırım ben.


  ARTI EKSİ
  Kendinizi güzel buluyor musunuz?
  Aynaya ''maşallah'' diyorum.

  Erkekler tarafından ilgi gören bir kadın mısınız?
  Çok dikkat çektiğimi söylüyorlar. Arkadaşlarım da ''İsteyip de elde edemeyeceğin erkek yok'' derler. Ama benim böyle bir çabam asla olmaz.

  Aşık olunca...
  Ben her zaman erkeğine hürmetli bir kadınımdır. Öyle kafasının dikine gitmem, itaat ederim.

  Ne oldu masaya yumruğunu vuran Sema Çelebi’ye?
  Aa, o Sema’yı hayat şartları öyle yaptı. Mizacım öyle oldu.

  Nasıl bir erkek sizi etkiler?
  Temiz, kariyer sahibi, kültürlü bir adam.

  Sevgiliniz var mı?
  Yok, Allahıma bin şükür. Artık ben kimsenin boyunduruğu altına girmem.

  Aşk fena birşey mi?
  Hayır, ama ben aşkların en güzellerini yaşadım.

  Kaç kere?
  Gençlik yıllarında da çok güzel bir aşkım vardı. Kocamla çok büyük bir aşkla yaşadım. Sonrasında beş yıl süren bir ilişkim daha var. Ama artık evlenmemeye karar vermiştim.

  Milliyet alintidir

 2. #2
  Üye CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  151
  Tecrübe Puanı
  5764

  Tanımlı

  is olmasada parada yok .............

 3. #3
  ครк รєรรiz ร єνgi∂iℓ รiz∂iя kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  gυяυяυм∂αη...
  Mesajlar
  3.677
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  34029434

  Tanımlı

  önce emek, sonra yemek derler...

Benzer Konular

 1. Sertab Erener - Dargın Değilim ( Dargın Değilim şarkı sözleri )
  By ħєчħαт * in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-29-2010, 18:47
 2. İşte 2009'un en itici kelimeleri
  By "SenSiziM" in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-04-2010, 16:57
 3. Kurban - Ben Değilim ( Ben Değilim Şarkı Sözleri )
  By YüxєxєS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-24-2009, 22:08
 4. İyi Değilim Şarkı Sözü-Azer Bülbül(İyi Değilim)
  By zuzuu in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-11-2008, 23:22
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-09-2008, 23:53

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0