Ezo'yu kim kandırdı?


Yıllardır birçok yapımcının düşünde Kemal Sunal'ın kızı Ezo'yu bir dizide oynatmak vardı. Ama bu Artı Film'e kısmet oldu. İngiltere'de okul öncesi erken çocukluk dönemi ve film - televizyon üzerine olmak üzere iki üniversite birden okuyan Ezo Sunal'ı onca ünlü yapımcı ve yapım şirketi varken - ki bunlardan bir kısmı babasının da arkadaşı - Artı Film gibi yeni bir şirket nasıl oldu da ikna etti?
Ezo Sunal söyleşilerinde bunu şöyle açıklıyor:
"Beni etkileyen teklifti aslında. Çünkü daha önce aldıklarımdan çok farklıydı. Birgün telefonum çaldı. Telefondaki ses 'Merhaba. Bir projemiz var, ama döndünüz mü, Londra'da mısınız, neredesiniz, oyunculuk düşünüyor musunuz bilmiyorum?' diye ardı ardına, çok da samimi bir şekilde konuşmaya başladı. Bir süre sustu ve ikimiz birden kahkahalarla gülmeye başladık. Sonradan Dilek Hanım'la tanıştık, şimdi neredeyse her gün beraberiz."
Ezo Sunal'ın "Dilek Hanım" dediği kişi "Tutsak" dizisinin yönetmen yardımcısı Dilek Korkmaz.
Korkmaz'a, onu ikna etmek için Ezo Sunal'ın söylediklerinin dışında bir şey yapıp yapmadığını sordum.
"Hepsi o kadar... Galiba doğru zamanda aradım" dedi.
"Tutsak"ın yapım şirketi yerli dizi işinde yeni, Dilek Korkmaz o şirkette bu proje için işe başlamış yeni biri...
"Ben bu piyasanın piriyim, her şeyi bilirim" diyenler gibi yapmayıp şansını bir denedi ve bir telefonla Ezo'yı ikna etti.
"Zor başarılır, imkânsız biraz zaman alır" diye boşuna dememişler. O nedenle insan önce "O şunu kabul etmez, şu bunu yapmaz" gibi ön yargılarını yenmeli...
Sonra da en azından bir kere bile olsun şansını denemeli...
Ezo Sunal'ın saç, makyaj ve kıyafetleri konusunda takıldığım bir şey var.
Son günlerde medyada çıkan fotoğraflarına bakın ve Allah aşkına söyleyin.
Ezo Sunal'ın hiç 23 yaşında bir genç kız görüntüsü var mı?
Bir insan bu kadar genç yaşta niye "abla" formatına girer ya da sokulur anlayabilmiş değilim.

İşte şimdi oldu, herkes yerini buldu

Ekranlar yakında iyice şenlenecek. Çünkü hem atv'de hem de Star TV'de "Ünlüler Sirki" başlayacak.
Star TV'nin "Ünlüler Sirki"ni "Televole Ferruh" yani Ferruh Taşdemir'in şirketi, atv'nin "Ünlüler Sirki"ni ise Osman Yağmurdereli ile Armağan Çağlayan'ın ortaklaşa kurduğu ARYA Yapım yapacak.
Şempanzeler, maymunlar, ayılar, aslanlar, atlar, filler ve "reklam için çiğ tavuk bile yemeye hazır" şov dünyasının ünlüleri...
Dünyaca ünlü sirk cambazları hafta boyunca bizimkilere eğitmenlik yapacak, onlar da öğrendiklerini seyircilere satacak!
Jenerik parçası da Barış Manço'nun, "A de bakıyım, y de bakıyım, ı de bakıyım, oku bakıyım... Ayı..." ne güzel olurdu...
Ekranları sirke çevirenleri bir sirkte toplama projesini çok sevdim ama o sirkte yapılacak palyaçolukların ekrana getirilmesini fikrine ııh... Şov dünyasında değil iki, 12 sirki dolduracak kadar isim var. Benim merak ettiğim şey şu:
"Sonunda yerimizi bulduk" deyip sirkleri ilk dolduracakların kimlerin olacağı?

Ekran yalancıları sadece bizde yok!

Mısır'ın kadın talk show yıldızı Hala Sarhan, bir süre önce yüzleri tamamen mozaiklenmiş, sesleri deforme edilmiş üç kadını programına çıkardı. "Hayat kadınları" polislerin kendileriyle yatma karşılığında fuhuş yapmalarına göz yumduğunu anlattı, emniyet iddiaları yalanladı.
Aynı kadınlar ertesi gün rakip bir talk show programına çıktı. Üstelik bu kez yüzleri açık olarak bombayı patlattı: "Hala Sarhan, bunları söylememiz için bize para verdi."
Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı ve Sarhan hakkında sahtecilikten tutuklama kararı çıkarttı. Bu sırada devreye dünyanın en zenginleri arasında 8. sırada yer alan Suudi Prensi Velid Bin Talal girdi ve özel uçağıyla Sarhan'ı Mısır'dan kaçırdı.
Bu konuyu buraya niye mi taşıdım?
Şu yüzü mozaikli, kara gözlüklü ya da kafası poşetli itirafçı hatta iftiracı canlı yayın konukları, onların sonra bir başka kanalda başka telden çalmaları, izleyenleri kandırmaları, bana çok tanıdık geldi de ondan...

Devir Özgü Namal devri

"Kurtlar Vadisi" boyunca "Polat"ın "Ali... Ali..." diye sayıklayan aşkı "Elif" olarak izledik onu... 2006 yılında her kanalda "Axess kızı" olarak çıktı karşımıza. Özgü Namal, şimdilerde ise bir diziyle ekranda, peş peşe vizyona giren üç sinema filmiyle de beyazperdede...
Önce "Beynelmilel", ardından "Polis", 16 Mart'tan itibaren de "Mutluluk"la Özgü Namal yine karşımızda...
Abdullah Oğuz'un, Zülfü Livaneli'nin aynı adlı romanından sinemaya uyarladığı "Mutluluk"un çekim notlarında Özgü Namal'ın "biyonik kız"lığına ilişkin bakın neler yazılı:
"Özgü Namal'ın hiperaktif hali film ekibini motive etti ve ekibin neşeli dakikalar yaşamasına neden oldu..."
"Özgü Namal, dizi setiyle film seti çakışınca uzun saatler uykusuz çalışmak zorunda kaldı. Hatta bu konuda rekor kırdı ve 40 saat uykusuz çalıştı."

Tûlûhan Tekelioğlu Cine 5 ile anlaştı

Erol Aksoy'un TMSF'den geri aldığı Cine 5, şu günlerde yeni bir yapılanmanın içinde. Eskiden olduğu gibi Cine 5'in her şeyi ile bizzat ilgilenmeye başlayan Erol Aksoy, bir yandan yabancı ortak arayışlarını sürdürürken bir yandan da atağa geçeceği dönemin yayın prototipini oluşturmakla uğraşıyor.
Cine 5'in yenilenmiş halini aynı anda paket halinde açıklayacak olan Erol Aksoy'un el sıkışıp anlaştığı ekran yüzleri arasında Tûlûhan Tekelioğlu da var...

milliyet alıntı