Şimdi sanal alem güzeli revaçtaİnternet kullanıcıları sanal dünyanın en güzel sanal kızlarını seçiyor. Miss Digital World yarışmasındaki üç boyutlu dijital kızlar, güzellikleriyle büyülerken gerçek mankenleri ve aktrisleri de korkutmaya başladılar.

17.12.2006 İnternet üzerindeki sanal güzellik yarışması Miss Digital World 2006 finale yaklaşıyor. Çok yakın gelecekte gerçek güzellerin pabucunu dama atacak dijital güzeller, dünyanın ünlü manken ve aktrislerinin de kabuslarına giriyor. Final Fantasy gibi foto gerçekçi animasyon filmlerinde rol alarak, gerçek insanlardan rol çalan dijital karakterlere ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgiyi bir yarışmaya dönüştüren Miss Digital World organizasyonunda, dijital sanatçıların tasarlayıp aday gösterdiği 18 dijital güzelin içinden, favori olanları sizin için mercek altına aldık. İnternet kullanıcılarının oylarıyla belirlenecek bu yılın 'Miss Digital World'ü, büyük haber televizyonlarından internetin dev portallarına kadar Batı basınının ve dünyanın yakın ilgisi bekliyor.
Dijital yıldızlar gerçeklerinden daha güzel
Onlar güzellik yarışmalarını geride bırakıp çoktan ünlü oldular. Sinema filmlerinde veya 10 milyonlarca dolar bütçeli ünlü video oyunlarında rol aldılar. Yaratıcılarına da ün ve para kazandırdılar. Lara Croft 1990'ların ortasında Tomb Raider isimli oyunla ortaya çıktı. Dolgun ve sportmen fiziği ile bir anda ilgi çekti. Hollywood ona kayıtsız kalamadı ve hakkında filmler yaptı. Ünlü yıldız Angelina Jolie, Lara Croft'u beyazperdede canlandırdı. Elexis Sinclaire The Sin isimli video oyunu ile karşımıza çıktı. Saf kötülüğü temsil eden karakteri, güzel vücuduyla birleşince 3D yıldızlar arasında fetiş haline dönüştü. Onun kölesi olmak isteyenler internet siteleri kurdular, internet toplulukları oluşturdular. Henüz sinemaya geçmedi ancak maceraları The Sin Episodes isimli oyun serisinde devam ediyor ve çok satıyor. Jessica Cannon Yine The Sin isimli video oyununda, Elexis'in karşısına dikilip kötülüklerini engelleyen iyi kalpli karakter olarak tanındı. Yapımcıların, Jessica'nın iyilik simgesinin gölgelenmesini engellemek için seksapelini ikinci planda tutmasına karşın, bağımsız tasarımcılar onu bir arzu nesnesi haline getirmek için kendi tasarımlarını yaptılar. Jessica, düşmanı Elexis kadar büyük fanatik kitleleri toplayamadı ama güçlü senaryosu ile beğeni toplayan The Sin bir gün sinema filmi olursa, Jessica'nın yıldızlaşacağına inanılıyor.
Sabah