Erol Günaydın sahnelere dönüyor

11 Ekim, 2007 12:19:00 (TSİ)

Oyun, Kasım'da sahnelenmeye başlayacak

Tüm Sahne Haberleri
Rahatsızlığı nedeniyle tiyatro sahnelerinden 5 yıldır uzak kalan usta tiyatrocu Erol Günaydın, 'Namussuzum ki, namusluyum' adlı komedi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Oyunun yönetmenlerinden Abdullah Şahin'in daveti üzerine rolü sevinerek kabul ettiğini belirten Günaydın, "Ben de tiyatroyu çok özlediğim için 'Hadi ben de oynayayım. Biraz seyircinin huzuruna çıkayım, birazmoralim düzelir, kendime gelirim' diye kabul ettim" dedi.

Oyunun yönetmenlerinden Abdullah Şahin de, hala provaları süren oyunda bugünlerde herkesin sorguladığı namus kavramını ele alacaklarını belirterek, "Amacımız güldürmek, ama güldürürken de bir mesaj vermek. Biz namuslumuyuz acaba? Namusluyuz diyenler ne kadar namuslu, gerçekten namuslu mu? Namussuz dediklerimiz gerçekten namussuz mu? Herkesin herkesten sakladığı küçük bir namussuzluğu vardır. Bunu anlatan bir komedi" dedi.

Nokta Tiyatrosu, bu sezon 'Namussuzum ki, namusluyum' adlı yeni oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

Abdullah Şahin ile Sümer Tilmaç'ın yönetmenliğini yaptığı ve rol aldığı oyunda, Kamuran Akkor, Ortans Kıvanç, Muhlis Asan, Fulden Akyürek, Furkan Kızılay, Oylum Şahin, Teoman Mermutlu, Esin Gündoğdu, Furkan Kızılay, Songül Ağtaş, Hacer Tülü, Özlem Elmas ve Serkan Uzunerde yer alacak.

Oyun, Kasım ayından itibaren her Salı ve Pazar geceleri Profilo Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluşacak.

CNNTÜRK...