Cenk Eren'e ne demeli!

Hülya Avşar'ın şov dünyası için söylediği "Ben dahil hepimiz reziliz" sözünün altına imza atan şov dünyası yıldızlarının sayısı gittikçe artıyor. Şenay Düdek'le birlikte her sabah "Dobra Dobra" adlı magazin programıyla FOX izleyicilerinin karşısına çıkan Cenk Eren, Aktüel'e ilginç açıklamalarda bulundu.
Şov dünyasını pis bir kuyuya benzeten Eren'in, "Madem ki bu kadar kötü, niye içindesin?" sorusuna verdiği yanıt şu:
"Başka bir mesleğim olmadığı için. Yoksa bu pis bir kuyu ve ben çıkmaya çalıştıkça zorlanıyorum. Keşke kolumda bir bileziğim olsaydı da, bu işi yapmasaydım."
Hem şarkıcılık, hem magazin programı sunuculuğu yapan biri bunları söyleyen birine, "Madem ki içinde bulunduğun alemi pis bir kuyuya benzetiyorsun, bırak o işleri çık o kuyudan" demek işin en kolay yanı... Ama doğrusu şu... Söyleyen kadar söyleneni de önemseyenlerdenim.
O nedenle diyorum ki, şov dünyasındaki kirliliği ortadan kaldırmanın yolu "Kral çıplak" diyenleri ayıklamaktan değil, bilakis bunu söyleme cesaretini gösterenleri alkışlamak ve özü sözü bir insanların sayısını artırmaktan geçer...
Cenk Eren'in diyor ki, "Gözümün içine baka baka yalan söyleyenler var... Şov dünyasında usturuplu ve ahlaklı yaşayanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez..."
Yalan mı? Değil... Peki o halde bunları yapanları değil de söyleyenleri mi eleştirmek gerekir? Yaşadığınız ülke Türkiye ise evet... Çünkü Türkiye'den başka dünyanın hiçbir ülkesinde, "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diye bir atasözü yoktur... "10. Köy"e hoş geldin Cenk Eren... Bu çıkışını, "Yediği kaba tükürmek" olarak algılayıp sana saldıracaklara itibar edip, itibar kaybetme...
Ama Herbert George Wells'in şu sözünü kulağına küpe yap: "Gerçeği her zaman savun... Anlayan olmasa bile vicdanına karşı hesap vermekten kurtulursun..."
Jürisinde görev aldığım atv'deki "Süper Star"da ben öyle yapıyorum ve her gece "yumuşak bir yastık"ta uyuyorum.
Niye mi?
Çünkü "Temiz bir vicdan kadar yumuşak bir yastık yoktur" der bir Fransız atasözü de ondan...milliyet alıntı