Telefon melodilerini dünya dinleyecekÇift sim kart kullanılabilen DST01, DST11 ve DST22 modelleri ile cep telefonu pazarında iddialı bir Amerikan şirketi olan General Mobile'ın cep telefonlarının melodilerini bir Türk yaptı desem kim inanır?
Kadir İnanır...
Sonra?
Levent İnanır...
Başka?
Hiç kimse...
İster inanın, ister inanmayın ama doğru...
Bir Amerikan şirketinin dünya pazarına sunduğu cep telefonlarının melodilerini Türkiye'den birinin, bir Türkün imza atmış olması bence çok büyük bir başarı...
Bir yıla yakındır Amerika'dan Çin'e, Kanada'dan Avustralya'ya, Dubai'den Ürdün'e dünyanın her yerinde General Mobile'ın satılan tüm cep telefonlarında Feneryolu'ndaki stüdyosunda yazdığı melodiler çalan müzisyenin adı Ercan, soyadı Saatçi... General Mobile'ın Dubai temsilciliğinin kendisini bulup çıkaracakları telefonlara melodiler bestelemesi için teklifte bulunduğunu söyleyen Ercan Saatçi'ye bu işten kazancını sordum, yanıtı şu oldu:
"Baştan peşin bir para aldım. Şimdi de satılan her telefondan sembolik de olsa telif ödüyorlar... Bu işin maddiyattan çok manevi tarafı önemli... Dünyanın her yerinde General Mobile'ın telefonlarında benim bestelediğim melodiler çalıyor. Dünyanın en büyük servetine bedel bir mutluluk bu..."
Daha ortada Doğan Music Company'nin D'si bile yokken Uzan Grubu, Banko Müzik'in başına Ercan Saatçi'yi getirdiğinde seslerini çıkarmayıp Saatçi'nin Doğan Music Company'nin başına getirildiğinde onun Ertuğrul Özkök'ün damadı olması nedeniyle DMC'yi "Damat Music Company" diye zikredenlerin şimdi ne diyeceklerini çok merak ediyorum.
Bu olay nedense birden aklıma yine Ercan Saatçi'nin Popstar'da jüri üyeliği yaptığı dönemde milyonların diline pelesenk ettiği bir sözü getirdi. Hangi söz mü?
"Bu da size kapak olsun..."

milliyet alıntıdır...