+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Hata ve sevaplarımla kendimi ben yarattım

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  Hata ve sevaplarımla kendimi ben yarattım Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  yaremce
  Misafir

  new Hata ve sevaplarımla kendimi ben yarattım

  Deniz Akkaya, eski sevgilisi Murat Aslan'dan dayak yediğini söylediği günlerde, "Dayak cennetten çıkmadır. Hak eden dayağı yer" diyen Hülya Avşar'a yanıt verdi: "Benim için 'Hak ettiyse dayak yemiştir' diyen kadınlar yerine Duygu Asena gibi kadınların çoğalmasını istemez misiniz? Seneler önce Tanju Çolak'tan yediğiniz dayakları unuttunuz mu? Bir anne olarak benden yana çıkmanız gerekmiyor mu?"

  Deniz Akkaya’nın dalgaları 30 yaşıyla birlikte biraz duruldu. Gazetecilikten oyunculuğa kadar el atmadık alan bırakmayan Akkaya, Elle dergisine verdiği röportajda "Şu saatten sonra deneyecek bir şey kalmadı" dedi. Yeni kartvizitinin meslek hanesinde ise "sinema oyuncusu+televizyon programcısı" yazıyor.

  endinizi artık yaşlanmış mı buluyorsunuz? Bu yönde açıklamalar yapıyorsunuz da...

  - Ben olgunlaşmaktan söz ediyordum. Mühim olan yaşlanmak değil olgunlaşmak. Ve olgunluk bir kadının en güzel dönemi...

  n Bu 30 yaşına gelmenin avuntusu mu?

  - Eskiden öyle görürdüm ama değilmiş. Olgunlaşmak çok güzel bir şeymiş, 30 en keyifli dönemmiş.

  n Bu gençlik, güzellik fetişizmi Türkiye’ye özgü değil ki; hele de görsel bir iş yapıyorsanız. Bütün dünyada durum böyle...

  - Buna çok katılmıyorum. Özellikle görsel işler yapan kadınlar değil, bütün insanlar kendine bakmalı... Ama kafayı bununla bozmak niye? Bir de Türkiye’deki sanatçıların "Üç çocuk doğurdum, beni böyle kabul edin" demelerini de anlamıyorum. Betina Hakko da üç çocuk doğurdu, Madonna da kaç çocuk doğurdu. "Ben Türkiye’nin en güzel kadınıyım" şeklinde büyük cümleler kuruyorsan, kendine bakmak zorundasın. Sonra 18 yaşındaki kızlarla aşık atarsın ve bu da cehaletin kırmızı alarmıdır bence. Ajda Pekkan eleştirilir ama hem kendine hem de seyircilerine çok saygılı. Yaşına rağmen böyle harika görünmesinin tek sebebi yaptırdığı estetikler değil, hayat tarzı ve disiplini. Yıldız Kenter de öyle. Fiziğiyle çıtır çerez modellere bile örnek olabilir!

  n 10 yıldır gündemdesiniz ve hayatınızın üçte biri kamera karşısında geçti. Bu durumdan memnun musunuz?

  - Modelliğe üniversiteyle aynı yıl başladım. Memur çocuğuyum ve yurtdışına seyahat etmek gibi imkanlarım yoktu. Seyahatlerimi mesleğim sayesinde yaptım. Bütün meslek hayatımı ben kurdum. Hatalarım ve sevaplarımla kendimi ben yarattım. Hatalarımı başkalarının üzerine atarak sorumluluklarımdan kaçmam.

  n Hatalarınız size ne öğretti?

  - Bana değer kattı. Beş sene önce yaşadıkları kendi hayatları değilmiş gibi suratlarında bir gülümseme maskesiyle dolaşan sanatçı kılıklı insanlar var ortalıkta. Hele de evleniyorlarsa, sanki evlilik öncesi bir hayatları yokmuş gibi davranıp, onu bambaşka bir şekilde gösteriyorlar. Sezen Aksu çok iyi bir aileden gelen, hayatı boyunca eline kocasının elinden başka el değmemiş biri gibi davrandı mı hiç? Yoksa o şarkıları yazabilir miydi? Seda Sayan da gerçek bir kadın, rol yapmıyor. Diğerlerine değil, onlara benzemek istiyorum.

  n Sizin hatalarınız başkalarına değil, kendinize zarar veren türden miydi?

  - Aynen öyle. Ben insanların Allah’ın bir sureti olduğuna ve başkalarına bilinçli olarak zarar veren insanların Allah korkusu olmadığına inanıyorum.

  n Manevi ve dini konulara düşkünlüğünüz ne zaman başladı?

  - Enteresan bir sebebi var. Kırmızı kabala ipleri takma modası başladığında bunun musevilikle ilgili olduğunu ve müslümanların takmaması gerektiğini söyledim. Hem müslüman hem kabalist olamazsın. Herkes çok tepki gösterdi ama ben abur cubur bilgilerle yetinmeyi sevmediğim için dinler, müslümanlık ve tasavvuf hakkında araştırmaya ve okumaya başladım. Gördüm ki bizim dinimiz en felsefi din. Kuran-ı Kerim’deki ayetlerin matematiğe dayandığını gördüğümde hayran kaldım. Kendimi iyi hissetmek için Cevşen takıyorum bazen. Ben dövmeye de karşıyım çünkü insan vücudu çok değerli. Her gencin bir politik, felsefi ve dini görüşü olmalı. Ateist olsa bile nedenlerini bilmeli.

  n Böylece yeni bir dönem mi açıldı hayatınızda?

  - Yaptığınız işle kendinizi doğru ifade etmenin bir yolunu bulursanız, malzeme olmaktan kurtulursunuz. Sanatçı topluma örnek olmak zorunda da değildir. İbrahim Tatlıses hangi birimize uyan normlarla yaşıyor? Ama insanların kalbine dokunan yeteneği sayesinde ona sonsuz kredi verilmiş.

  n Bu kredi erkeklere daha çok veriliyor galiba...

  - Çok doğru. Nil Karaibrahimgil bir röportajda evlenmeden çocuk yapmaktan söz ediyor. Birkaç jenerasyon öncesindeki bir pop şarkıcısı böyle konuşabilir miydi? Oysa evlenmeden çocuk sahibi olmak gayet normal, çünkü evlilik kurumu artık işlemiyor. Evlendiğin sabah her şey değişmiş oluyor. Evlilik kadın için bir kazanç kapısı olmamalı. Kocasıyla var olan evlilik dilencisi kadınlardan hoşlanmıyorum. Evlenmek için saplantıya değil sevgiye dönüşmüş aşk gerekir.

  n Hálá terapi görüyor musunuz?

  - İki sene öncesine kadar düzenli gittim. Benim gittiğim kişi psikoloji eğitimi de almış sosyologdu ve bana hayatla ilgili yollar gösterdi. Bir muhalif durumum vardı; o dış kabuğumu sertleştirmeden topluma uyum sağlamayı öğretti. Toplumla uyum içinde kalarak muhalif duran insanları örnek gösterdi. Bunlardan biri Okan Bayülgen bana göre. Televizyonda bir dönüm noktasıdır. Perihan Mağden’in de yazılarını her gün okumam ama bir kadın olarak duruşunu çok beğeniyorum. Benim için "Hak ettiyse dayak yemiştir" diyen kadınlar yerine Duygu Asena gibi kadınların çoğalmasını istemez misiniz? Seneler önce Tanju Çolak’tan yediğiniz dayakları unuttunuz mu? Bir anne olarak benden yana çıkmanız gerekmiyor mu? Perihan Mağden’in anneliği onlarınkinden çok daha doğru bir anneliktir.

  n Kariyerinizde 10 yıl önce hayal ettiğiniz yerde misiniz?

  - Ben hedeflerimin değil inançlarımın peşinde gidiyorum. Eskiden her şeyin en iyisini yapayım diye sağlığıma dikkat etmeden, uyumadan didiniyordum. Artık böyle yapmıyorum. En başarılı, en güzel olma iddiası kafayı kendinle bozmaktan başka bir şey değil.

  n Artık modellik yapmadığınıza göre ne iş yapıyorsunuz?

  - Kendimi henüz oyuncu olarak görmüyorum. Televizyon oyunculuğunu da sadece para için yapmam. Ancak "Bıçak Sırtı" ya da "Avrupa Yakası" gibi sağlam dizilerde yer alabilirim.

  n Televizyondan tamamen vazgeçmediniz o halde....

  - Yaklaşık üç aydır üzerinde satır satır çalıştığım bir televizyon programı projesi var. Ama yapay bir televizyon karakteri yaratmayacağım. Ben Amerikalı talk show’cu Ellen DeGeneres’i çok seviyorum, lezbiyenliği de dahil olmak üzere her şeyi gerçek. Mesela "Kız" diye konuşarak Seda Sayan’ı taklit eden bir dolu insan çıktı ama gerçek olmakla avam olmak aynı şey değil.

  Uyku sorunum kalmadı

  n Siz bir insomniyak (geceleri) uyuyamayan) olarak biliniyorsunuz. Artık rahat uyuyabiliyor musunuz?

  - Artık uyku sorunum kalmadı. Kaçta yatarsam yatayım en az yedi saat uyuyorum.

  n Uykunun mutlulukla bir ilgisi mi var yoksa?

  - Evet, kesinlikle.

  Huzurluyum, aşığım, mutluyum

  n Şu an aşık mısınız?

  - Mutluyum ama aşık olunca hemen yüzünden okunan biri değilim. Bende kelebekler ve uçuşma etkisi yaratmıyor. Aşkı ağdalı yaşayan insanlardan değilim. Aşık olmak hayatıma ekstra bir değer katmıyor. Mutluluğum ve yegane yaşama sebebim de aşk değil.

  n Artık insanların kıymetini daha iyi biliyor musunuz?

  - Tam tersine, kendi değerimi daha iyi biliyorum. Değmeyecek bir insana mesai harcamanın bana zararı dokunduğunu gördüm. Bir erkeğe kendinden çok değer veren kadının sonu her zaman hüsrandır. Sevgi aşktan daha önemli. Gelecek gördüğünüz bir ilişkide aşk zamanla sevgiye dönüşmeli.

  n Gelecekten ne kast ediyorsunuz?

  - Bir yastıkta 50 yıl geçirmek. Bence bunun için illa evlenmek de gerekmiyor. Bir arada durmaktan bahsediyorum.

  n Sizin ilişkinizde böyle bir ihtimal var mı?

  - Bilemiyorum, zaman gösterecek. Huzurluyum, aşığım, mutluyum ama bir sene sonrasını görmek için mutlaka yaşamak gerekiyor. Ben insanların önce aynı evde yaşaması gerektiğine inanıyorum, ama sevgilimle aynı evde yaşamıyorum. Özgürlüğüme çok düşkünüm. Kendi özel alanımın olması lazım. Biz iki ayrı evi olan bir çiftiz. Ya da bir evi, bir yazlığı olan bir çift diyelim...

 2. #2
  Baktabulkolik ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  2.489
  Tecrübe Puanı
  22450365

  Tanımlı Ce: Hata ve sevaplarımla kendimi ben yarattım

  Tskler Canim Benim

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Yaprak Dökümü'nde hata üstüne hata!
  By ħєчħαт * in forum Final olan Diziler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-04-2010, 18:25
 2. Hata Düzeltecekken Bir Hata da Sen Yapma
  By Kahramankentli in forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-23-2009, 14:38
 3. Hata Şarkı Sözü-Sinan Özen(Hata)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-21-2008, 20:17
 4. Hata Şarkı Sözü-Hülya Avşar(Hata)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-10-2008, 01:30
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-28-2007, 19:27

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375