6 Yeni Film Gösterimde
Resmi büyütmek için tıklayın Sinemaseverler, 2'si Türk Filmi Olmak Üzere 6 Yeni Filmi Daha İzleme Fırsatı Bulacak.

SİNEMASEVERLER, 2'Sİ TÜRK FİLMİ OLMAK ÜZERE 6 YENİ FİLMİ DAHA İZLEME FIRSATI BULACAK.

Yönetmen Engin Ayça'nın, "Bez Bebek" ve "Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu" filmlerinden sonraki üçüncü filmi "Suna", bugün vizyona giriyor.

Senaryosunu da Engin Ayça'nın yazdığı filmde, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ile Erol Mütercimler, Gülsen Tuncer, Demir Karahan, Şükran Akın ve Pınar Dikici rol aldı.


Yıllar sonra karşılaşan Selim ile Suna'nın arasında başlayan aşkın anlatıldığı filmde, 68 kuşağının yaşadığı siyasi savrulmalar da sorgulanıyor.

"SAKLI YÜZLER"

Handan İpekçi'nin, senaryosunu yazdığı, yapım ve yönetmenliğini üstlendiği "Saklı Yüzler" de bu hafta izleyici ile buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya Westfalen Eyaleti Film Fonu, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Yunanistan Balkan Senaryo Fonu tarafından desteklenen filmde, kast çalışmalarına katıldığında bir tekstil atölyesinde işçilik yapan Bitlis doğumlu ve ilkokul mezunu Şenay Aydın ile İştar Gökseven, Cem Bender, Nisa Yıldırım, Dilan Erçetin, Füsun Demirel, Bahar Aydın, Aslı Öngören, Necmettin Çobanoğlu, Kemal Ulusoy ve Tanya Barut rol aldı.

Filmin konusu özetle şöyle:

"5 yıldır Almanya'da yaşayan Ali, tesadüfen seyrettiği 'namus cinayetleri' ile ilgili bir belgesel filmde, 5 yıl önce öldürdüğünü sandığı yeğeni Zühre'nin hayatta olduğunu öğrenir. Filmde, genç kadının kimliği ve yüzü gizlenmiş olmasına rağmen anlattıklarından onun yeğeni Zühre olduğunu anlar. Yapılacak iş, yarım kalan işin tamamlanmasıdır."

"KEMAN"

Meksikalı yönetmen Francisco Vargas'ın senaryosunu da yazdığı "Keman/El Violin"de, Angel Tavira, Gerardo Taracena, Dagoberto Gama, Mario Garibaldi, Fermin Martinez, Silverio Palacios, Octavio Castro, Mercedes Hernandez, Gerardo Juarez rol aldı.

Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından vizyona çıkan ***** yaşlı kemancı Plutarco'nun oğlu ve torunu ile yaşadıklarını anlatıyor.

"AVUKAT"

Oscar Ödüllü oyuncu George Clooney'in, New York'un en büyük şirket hukuku firmalarından birinde "sorun çözücü" olarak izleyici karşısına çıkacağı "Avukat (Michael Clayton)" filmi, bu haftanın vizyona giren filmleri arasında yer aldı.

Filmin başrollerini Clooney ile birlikte Tom Wilkinson, Tilda Swinton ve Sydney Pollack paylaşıyor.

"The Bourne Identity", "The Devil's Advocate", "The Bourne Supremacy"nin senaristi Tony Gilroy'un yazdığı ve yönettiği filmin yapımcılığını Sydney Pollack, Jennifer Fox, Steven Samuels ve Kerry Orent üstlendi.

"ANGEL"

Ünlü Fransız yönetmen François Ozon'un, İngiliz yazar Elizabeth Taylor'un kitabından uyarladığı ve tamamını İngilizce çektiği ilk filmi "Angel"da, Romola Garai, Sam Neill, Charlotte Rampling, Lucy Russell, Michael Fassbender, Jacqueling Tong, Janine Duvitski, Christopher Benjamin, Tom Georgeson, Simon Woods ve Jemma Powell kamera karşısına geçti.

Filmin konusu kısaca şöyle:

"Fakir bir çevrede büyüyen Angel'ın en büyük hayali, ünlü bir yazar olmaktır. Ancak kimse, hatta annesi bile onun bu hayaline inanmamaktadır. Angel, aslında gerçek hayatının tam tersine, varlık içinde yaşayan bir kadının hikayesini kendi hayatıymış gibi mükemmel bir şekilde kaleme alır ve çeşitli yayınevlerine yollar. Uzun ve umutsuz bekleyişin ardından Londra'da bir yayınevi, yazdıklarına ilgi gösterir. İşte böyle başlayan Angel'in rüyası, yavaş yavaş gerçek olur. Genç yazar inanılmaz bir hızla yükselir ve her genç kızın rüyası olan başarı, şöhret ve aşka kavuşur."

"ELİZABETH: ALTIN ÇAĞ"

Oscar ödüllü "Elizabeth" filminin devamı "Elizabeth: The Golden Age/Elizabeth: Altın Çağ" da Cate Blanchett ile Geoffrey Rush, sinemaseverlerin gönlünü fetheden rollerini bir kez daha üstlendi.

Clive Owen, Samantha Morton, Abbie Cornish, Jordi Molla ve Rhys Ifans'ın kamera karşısına geçtiği filmi, William Nicholson ile Michael Hirst'in yazdığı özgün senaryodan Shekhar Kapur yönetti. Filmin yapımcılığını Tim Bevan, Eric Fellner ve Jonathan Cavendish gerçekleştirdi.

Filmde, 1558-1603 yılları arasında toplam 45 yıl saltanat süren tarihin en ünlü kraliçesi olan Kraliçe 1. Elizabeth'in hayatından bir bölüm anlatılıyor. (Gecce.com)