Gazeteport adlı internet sitesinde köşe yazıları yazmaya başlayan Helin Avşar, gazeteciliğe iyice ısındı.Önümüzdeki günlerde haftalık röportajlar da yapmaya başlayacak olan Avşar'ın ilk konuğu ise Reha Muhtar olacak. Röportajlarında ünlü isimlerin bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaracağını iddia eden Avşar, ilk haftaki konuk seçimini ise 4 kız arkadaşım Reha Muhtar'ı çok çekici bulduğunu söyledi. Ben de onunla röportaj yapmaya karar verdim. sözleriyle açıkladı.

YAZARLIK UFKUNU AÇMIŞ!
Para karşılığı davet, açılış ve tanıtımlara katılmak anlamına gelen "Celebrity Fee" yöntemini kullanan Avşar artık bu işi yapmadığını da açıklayarak şunları söyledi: Ben sadece başkalarının önünü açtım. Sayemde birçok insan para kazanmaya başladı. Zaten paraya ihtiyacım yok. Yazarlıkla birlikte ufkum genişledi. Artık daha çok okuyup daha çok araştırıyorum.

Köşesinde şarkısını dinletti
Albümü bir ay sonra piyasaya çıkacak olan Helin Avşar, stüdyo notlarını Gazeteport'taki köşesinden hayranlarıyla paylaştı. Albümdeki Zampara adlı şarkısını da siteye ekleyen Avşar, "Albümün miksleri kaldı. Bunu da tamamladıktan sonra piyasada olacak. Şarkı söyleyeceğim ama asla gece kulüplerinde sahne almayacağım" diye konuştu.

alinti--> shownet