Dünyanın En Güzel Kadını Gına Lollobrıgıda'ya "Ömür Boyu Başarı Ödülü"Dünyanın En Güzel Kadını Unvanına Sahip Olan İtalyan Gina Lollobrigida, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen 'Iı. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nin Onur Konuğu Olarak Bursa'ya Gelecek. Ünlü Yıldıza Festivalin Kapanış Töreninde "Ömür Boyu Başarı Ödülü" Verilecek.
Dünyanın en güzel kadını unvanına sahip olan İtalyan Gina Lollobrigida, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'II. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nin onur konuğu olarak Bursa'ya gelecek. Ünlü yıldıza festivalin kapanış töreninde "Ömür Boyu Başarı Ödülü" verilecek.

İpek Yolu Film Festivali Başkanı Burçak Evren, Almira Hotel'de düzenlenen basın toplantısında "Ömür Boyu Başarı Ödülü"nü dünyaca ünlü aktris Gina Lollobrigida'nın alacağını açıkladı. Toplantıda, 'Dünyanın En Güzel Kadını' adlı filmin ünlü oyuncusu Lollobrigida'nın ödülünü 13 Aralık Perşembe günü yapılacak kapanış töreninde alacağı belirtildi.

Gerçek adı "Luigina" olan Gina Lollobrigida, 4 Temmuz 1927'de Subiaco'da (Lazio-İtalya) doğdu. Bir mobilya imalatçısının kızı olan sanatçı, çocukluğunu bir dağ köyünde geçirdi. Gençliğinde modellik ve güzellik yarışmalarına katıldı ve çeşitli başarılar elde etti. 1947'de ise Bayan İtalya güzellik yarışmasına girdi ve 3. oldu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi mezun olan sanatçı, 1949 yılında Yugoslavyalı fizikçi Milko Skofic ile evlendi. Bir oğulları oldu. Çift 1971 yılında boşandı. "The Most Beautiful Woman

in the World" (Dünyanın En Güzel Kadını) filminin çekildiği dönemde "Dünyanın En Güzel Kadını" olarak kabul edilen Gina'nın, saç modeli de en az kendisi kadar meşhur oldu. Efsane yıldız Gina Lollobrigida'nın rol aldığı filmler arasında, 'Şeytani Yen', 'Kahraman Aşık', 'Gece Güzelleri', 'Aşk, Ekmek ve Hayal', 'Romalı Dilber', 'Trapez', 'Notr Dam'ın Kamburu', 'Asi Kadın', 'Hazreti Süleyman ve Saba Melikesi', 'Hotel Paradiso', 'Kızımın Babaları', 'Kötü Adam' ve 'Yaklaş Ama Soyunma' yer alıyor.
sondakika.com