Leman Sam çocukların okuması için söyleyecek


Leman Sam, ODTÜ mezunları ve öğrencilerinin katkılarıyla hayata geçirilen "Okula YÜZ Verin" adlı proje için İstanbul İş Sanat'ta bir konser verecek. Sanatçının 24 Ocak Perşembe akşamı gerçekleştireceği konserin geliri, Ankara'daki Çoğlu köyünde yaptırılacak ilköğretim okulunun inşaatında kullanılacak.
Türkiye'nin eğitim sorununu ve okul ihtiyacını dikkate alan ODTÜ'lüler, herkesin 100 YTL vererek katkıda bulunabileceği 'Okula YÜZ Verin' adlı projeyle bir ilköğretim okulu yaptırmaya karar verdi. Bakanlığın sunduğu yer alternatifleri doğrultusunda ODTÜ'ye 25 kilometre uzaklıktaki Çoğlu köyünü seçen ODTÜ'lüler, projeyle yöre halkıyla üniversite arasında kültürel ve sosyal ilişki kurulmasını da hedefliyor.


Siz de destek verebilirsiniz

Çoğlu'da 6 bin 500 metrekarelik alana yaptırılacak 16 derslikli okulda, spor salonu ve bilim parkının yanı sıra laboratuvarlar ve çok amaçlı salon bulunacak. 2008 ilkbaharında temeli atılması düşünülen okulun 2009'da eğitime başlaması planlanıyor. Projeye ilgili olarak 100 YTL'ye Okul Kampanyasi adresinden bilgi alınabilir.


internet haber