ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!PERVANE PARÇALIYORDU:
EBRU AKEL: ROL ALDIĞI BİR DİZİNİN DENİZE DÜŞME SAHNESİNDE GEMİNİN MOTORUNU DURDURMAYI UNUTAN SET EKİBİ YÜZÜNDEN PERVANEYE SÜRÜKLENDİ. ÜNLÜ SUNUCU, KAMERAMANIN SON ANDA BAĞIRMASIYLA PERVANENİN ALTINA GİRİP PARÇALANMAKTAN KURTULDU.
...............................................

ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


KURŞUN YEDİ:
EMRE ALTUĞ: HASRET DİZİSİNDE ROL İCABI İKİ ATEŞ ARASINDA KALMAK ZORUNDA KALDI. YAKIŞIKLI OYUNCU KURU SIKI TABANCALARDAN ÇIKAN MERMİ PARÇALARI İLE KULAĞINDAN VE KOLUNUN ALTINDAN YARALANDI. ŞARKICI, "BU KADAR KİŞİ ARASINDA O PARÇALAR BANA NASIL GELDİ ANLAMADIM. KURŞUN KALBİME GELSEYDİ ÖLECEKTİM" DEMİŞTİ.
.....................................
ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


FELÇ OLUYORDU:
TÜRKAN ŞORAY: TÜRK SİNEMASI'NDAKİ EN BÜYÜK KAZAYI GEÇİRDİ. "CEMO" FİLMİNİN SETİNDE ATTAN DÜŞTÜ VE BOYNU ZEDELENDİ. ŞORAY GÜNLERCE KOMADA KALDI, AMELİYATLARA GİRDİ ÇIKTI, NEREDEYSE FELÇ KALIYORDU. ŞORAY, KADİR İNANIR'LA OYNADIĞI "BARAJ" FİLMİNİN SETİNDE DE BOĞULMA TEHLİKESİ YAŞADI. ÜNLÜ OYUNCU ZOR HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ.
..........................

ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


SURLARDAN DÜŞTÜ:
CÜNEYT ARKIN: BUGÜNE KADAR ROL ALDIĞI BÜTÜN FİLMLERDE TEHLİKELİ SAHNELERDE GÖZÜ KAPALI OYNADI. VE ÜSTELİK HİÇ DUBLÖR KULLANMADI. MALKAÇOĞLU VE KARA MURAT FİLMLERİNDE SURLARIN ÜZERİNDEN ATLARKEN 5 KEZ ÖLÜM TEHLİKESİ ATLATTI. SANATÇININ DÖRT KEZ DE KOLU KIRILDI. 'ACI GÜNLER' FİLMİNDE DE SIRTINDA FÜNYE PATLADI.
.......................
ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


GERÇEKTEN ASILIYORDU:
ENGİN ŞENKAN: HATIRLA SEVGİLİ DİZİSİNDE GEÇEN YIL YASSIADA MAHKUMU 'RIZA BEY'İ CANLANDIRAN USTA OYUNCU ROL İCABI İNTİHARA KALKIŞTIĞINDA; İZLEYİCİLERİN YÜREĞİNİ AĞZINA GETİRMİŞTİ. ŞENKAN, "ÇEKİM BAŞLADI, AYAĞIMI VURDUM TABUREYE AMA O ANDA ÇELİK TEL KOPTU. BOYNUM KEMERE BAĞLI KALDI. 10-15 SANİYE ÖYLE KALDIM, ÖLÜYORDUM" DİYE KONUŞMUŞTU.
.......................
ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


MASAYA VURDU ELİ YARILDI:
EMRAH: BİRKAÇ YIL ÖNCE ÇEKTİĞİ BİR DİZİ SETİNDE, SİNİRLENİP MASAYA ANİDEN YUMRUK ATTI. MASADAKİ MEYVE TABAĞI O ŞİDDETLE KIRILINCA EMRAH'IN ELİNDE DERİN BİR KESİK OLUŞTU VE OLUK GİBİ KAN AKMAYA BAŞLADI. EMRAH HASTANEYE ZOR YETİŞTİRİLDİ. DOKTORLAR, "EMRAH BEY'İ ALLAH KORUMUŞ. YARA İKİ SANTİM DAHA DAMARA YAKIN OLSAYDI KAN KAYBINDAN KENDİSİNİ KAYBEDEBİLİRDİK" DEMİŞTİ
...........................
ROL uğruna ÖLECEKLERDİ!


AZ DAHA KÖR OLUYORDU:
KADİR İNANIR: YEŞİLÇAM'DA SETTE EN ÇOK KAZA GEÇİREN OYUNCULARDAN BİRİ. DUBLÖR KULLANMAYAN İNANIR, DÜŞME VE DONMA TEHLİKESİ GEÇİRMENİN DIŞINDA BİR KEZ DE KÖR OLMANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ. YILLAR ÖNCE OYNADIĞI BİR FİLMİNDE, ATEŞ ETTİĞİ ESKİ TÜFEĞİN İÇİNDE SIKIŞAN BARUTUN YÜZÜNE YAKIN PATLAMASI SONUCU YARALANAN SANATÇI KÖR OLMAKTAN TESADÜFEN KURTULDU. ÜNLÜ AKTÖR, YİNE DE KAVGALI, ÇATIŞMALI FİLM VE DİZİLERDE OYNAMAKTAN ÇEKİNMEDİ.
internet haber