Nurgül Yeşilçay'a, Hayranlarından Ağaç Kampanyası SürpriziNurgül Yeşilçay Hayranları, İzmir Menderes-akçaköy Ağaçlandırma Projesi Kapsamında "Gözlerinin Yeşili Ülkemizi Sarsın" Sloganıyla, "Nurgül Yeşilçay Ormanı" Oluşturulması Amacıyla Bir Kampanya Başlattı.
Nurgül Yeşilçay hayranları, İzmir Menderes-Akçaköy ağaçlandırma projesi kapsamında "Gözlerinin Yeşili Ülkemizi Sarsın" sloganıyla, "Nurgül Yeşilçay Ormanı" oluşturulması amacıyla bir kampanya başlattı.

Yeşilçay hayranları, küresel ısınmanın da verdiği etkileri göz önünde bulundurarak, Nurgül Yeşilçay Fan Club olarak ünlü sanatçıya bir sürpriz yaptı ve Menderes-Akçaköy'de Yeşilçay adına bir orman oluşturmak için kampanya başlattı.

Kampanyayla ilgili www.nurgul-yesilcay.net'te şu açıklamalar yer aldı:

"Neden ülkemiz çöl olmaktan bir adım daha uzaklaşmasın. Bunu bizler neden Nurgül Yeşilçay Fan Club ve ülkemiz adına başarmayalım. Ne dersiniz? Ülkemiz neden onun gözlerinin güzelliğinde, renginde olmasın? Neden ülkemiz yeşilin asaletini onun gözlerinde olduğu gibi taşımasın. Haydi Türkiye, gelecek nesillere daha güzel, daha iyi ve daha sağlıklı bir ülke bırakmak için şimdi harekete geçelim. Yarın çok geç olabilir. Nurgül Yeşilçay Ormanı olarak gelecek kuşaklar desteklerinizi bekliyor!!! Yapacağınız şey

sadece gelecek kuşaklar için belki de bugün bir paket sigara içmemek. Tek şey, bugün harcamanızdan sadece 3 YTL arttırmak. Unutmayın, bu ülke bizim ve bizden sonraki kuşakların".

"Nurgül Yeşilçay Ormanı'na fidan diktirmek isteyenler Garanti Bankası Konak Şubesi 6204246/0 numaralı hesaba "Nurgül Yeşilçay Ormanı" diye belirterek 3YTL'lik fidan bağışında bulunabilicek.

1995 yılında kurulan Ege Orman Vakfı'nın İzmir-Menderes-Akçaköy Projesi'nin hedefi 150 bin fidan dikimi. Proje kapsamındaki ağaçlandırma alanı Adnan Menderes Havaalanı'nın 3 kilometre güneybatısında yer alıyor. Ağaçlandırma çalışması, İzmir Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor.