Ne olmak istediler ne oldular
08 Şubat 2008 Cuma 12:23
Kimi çocukalar doktor, kimi de pilot olmak ister. Bakalım ünlülerün hayalinde ne var..

FİLİZ AKIN: "Mimar ya da dekoratör olmak istiyordum. Tek hedefim, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okumaktı. Ama dikiş dikerek bizi geçindiren annem, düşüp belini incitince ben de hem uçak hem de gemi biletleri satan Katoni (American Export Lines) şirketinde çalışmak zorunda kaldım. O arada devam zorunluluğu olmayan Dil Tarih Fakültesi Arkeoloji Bölümü'ne girdim. Bir süre sonra 'Artist' dergisinin açtığı yarışmayla annemle kendimizi İstanbul'da bulduk."

ECE USLU: "Batman filmlerinin unutulmaz Catwomen (Kedi Kız) karakterinin yerine hayal ederdim kendimi. O mücadeleci, iradeli, karşı koyabilen, güçlü bir karakter. Ancak yeri geldiğinde de çok duygusal. Onun bu güçlü ve aynı zamanda kendi içinde duygusal bir tarafı olması ilgimi çekiyordu. Üstelik çok da hoş bir kadındı. Ben de hep onun gibi güçlü ve iradeli olmak isterdim."

FATMA GİRİK: "Oyuncu olmak yerine bir zamanlar dansöz olmayı kafama takmıştım. Ama öyle şakır şukur dansöz değil. O zaman 'Yedi Kardeşe Yedi Gelin' gibi müzikal filmler vardı. Ben de böyle müzikallerde rol alıp, eteklerim uça uça dans etmek isterdim. Hayat insanın planladığı gibi gitmiyor, bir baktım ki oyuncu olmuşum."

DOĞA RUTKAY: "Doris Day'in canlandırdığı unutulmaz Western kahramanı ve vahşi batının gerçek karakteri Kalemiti Ceyn gibi olmak düşümdü. Sindrella, Pamuk Prenses gibi karakterlere hiç öykünmedim, izlemedim bile onları. Kalemiti Ceyn'i ise ilk başlarda ata olan merakım yüzünden keşfettim. Sokaklarda atla gezip savaşmasam bile Kalemiti Ceyn karakteri kişilik olarak benimle çok örtüşüyor. Ben de çok cadıyım, hep bilmiş bir tarafım vardır." MEHMET ALİ ERBİL: "Küçükken hariciyeci olmaktı dileğim. Ama komedyen oldum, sunucu oldum. Oğlum Ali Sadi'nin iyi bir eğitim almasını istiyorum. Asıl istediğim; futbolcu olması ama kısmet."

ASLI TANDOĞAN :"Çocukluğumda hayal gücüm çok fazlaydı. Hareketleri şeyleri severdim. Ajan olmak, MİT gibi gizli bir örgütte görev almak isterdim. Gizli saklı şeyleri ortaya çıkarmayı çok seviyorum."

NEFİSE KARATAY: "Kendimi bildim bileli hep balerin olmak istedim. Kuzenim balerindi, onu sahnede büyük bir hayranlıkla izlerdim. Okul müsamerelerinde bir balerin rolü varsa, o hep benimdi. Ama inanılmaz zor bir meslek. Zaman içerisinde ayaklarda inanılmaz ağrılar başlıyor. Sanırım bundan sonra ilgim piyanoya yöneldi. Ama balerin olmak hep içimde ukte kaldı."

internet haber