Sarışın bir kadına şarkı söyleyince yanındaki adam çılgına döndü..

Ünlü sanatçı Özcan Deniz sahne aldığı Çeşme'deki Altın Yunus Otel'inde silahlı saldırıya uğradı. Ayağından vurulan Özcan Deniz ameliyat edildi.

Bu gece saat 23.30 sıralarında Altın Yunus Otel'in barında sahne alan ünlü sanatçı kendisini izlemeye gelenler arasında bulunan ve İzmir Ticaret Odası üyesi olduğu öne sürülen Mustafa Adaş tarafından silahlı saldırıya uğradı.
Olay, bu gece saat 23.30 sıralarında Altın Yunus Otel'in barında meydana geldi. Çeşme'de bir ay önce vereceği konseri bugüne ertelenen sanatçı Özcan Deniz'in otel barında seslendirdiği türkülere zaman zaman davetlilerle eşlik etti. Özcan Deniz, gecenin ilerleyen saatlerinde ön sırada yanında bir erkekle oturan sarışın bir kadına hitaben şarkı söyledi. İsmi henüz öğrenilemeyen ve şarkıya eşlik eden kadının yanında oturan Mustafa Adaş, bir anda belindeki silahını çekerek, davetlilerin korku dolu bakışları arasında sanatçıya ateş açtı.
Özcan Deniz ayağına isabet eden kurşunla sahnede yığılırken, saldırgan ise korumalar ve otel personeli tarafından etkisiz hale getirildi. Korumaların dövdüğü ve İzmir Ticaret Odası üyesi olan Mustafa Adaş, olay yerine gelen polise teslim edildi. Zanlının polise sözlü verdiği ifadesinde Özcan Deniz'in sevgilisine bakarak şarkı söylediği için vurduğunu söylediği öne sürüldü.
Ayağından vurulan Deniz'in Özel Sissus Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak ameliyat edildiği bildirildi. Yapılan muayene sonucu sağ ayağına isabet eden kurşunun kemiği kırdığı ve içeride kaldığı saptandı.

Saldırganın durumu ağır
Korumalar ve otel personeli tarafından dövülerek etkisiz hale getirilen Mustafa Adaş'ın durumu ağır olduğu için Çeşme Devlet Hastanesi'nden İzmir'deki tam teşekküllü bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

HABERTURK