Hayatımda sigara dahi içmedim
22 Şubat 2008 Cuma 18:54
Uyuşturucu operasyonu kapsamında hakkında dava açılan şovmen Okan Karacan hakim karşısında

İstanbul İl Jandarma Komutanlığının ''Çanta 6'' adlı uyuşturucu operasyonu kapsamında haklarında dava açılan şovmen Okan Karacan ile 4 kadının da aralarında bulunduğu 24 kişinin yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Abdülsamet Dursun ve Veysel Babayiğit ile tutuksuz sanıklardan Okan Karacan'ın da aralarında bulunduğu toplam 21 kişi katıldı. Diğer 3 sanık ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada ifade veren Okan Karacan, radyo program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptığını, ayda 5 bin YTL kazandığını belirterek, ''Camiada tanınmış biri olarak burada olmaktan dolayı çok mutsuzum ve bunu onur kırıcı olarak görüyorum'' dedi.

Bu sözler üzerine mahkeme başkanı, ''Çok normal bir şey. Herkesin başına gelebilir'' dedi. Karacan, Ağva'da film setindeyken gözaltına alındığını belirterek, jandarma tarafından evinde yapılan aramada herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığını söyledi.

Hakkındaki suçlamayı, sağlık kontrolüne götürülürken gazetecilerin yönelttiği sorulardan öğrendiğini ifade eden Karacan, ''Avukatım, olumlu tavır sergilemem gerektiğini söyleyince, evrakları okumadan imzaladım. Buradaki şahısların hiçbirini tanımıyorum. Benim asla uyuşturucu maddeyle alakam olamaz'' dedi.

Narkotik Şube ile uyuşturucu konusunda paneller düzenlediğini ve bu konuda bilinçli olduğunu anlatan Karacan, hayatı boyunca sigara dahi kullanmadığını söyledi. Karacan, ''Bizler, örnek teşkil etmesi gereken insanlarız. Bir gençlik filminde oynuyordum. Setten gözaltına alındığımda hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Her şeyin bittiğini düşündüm'' diye konuştu.

İfadesi alınan diğer sanıkların bir kısmı da sadece içici olduklarını belirterek, uyuşturucu satmadıklarını savundu. Mahkeme heyeti, Karacan'ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Haber Kaynağı: