Magazin dünyasında geçen hafta en çok Aysel Gürel'in ölümü, Özcan Deniz'in vurulması konuşuldu.


Magazin dünyasında geçen hafta en çok Aysel Gürel'in ölümü, Özcan Deniz'in vurulması ve Paris Hilton'un güzellik yarışmasında jüri üyeliği yapmak üzere Türkiye'ye gelecek olması konuşuldu.
Özcan Deniz vuruldu
Ünlü sanatçı Özcan Deniz, geçtiğimiz hafta sahneye çıktığı Çeşme'deki Altın Yunus Otel'inde vurulması haftaya damgasını vurdu. Kendisini izlemeye gelenler arasında bulunan Mustafa Adaş tarafından silahlı saldırıya uğrayan Deniz, uyluk kemiğine isabet eden kurşunun ardından hemen ameliyata alındı. Deniz, polis ifadesinde, "Benden 'Meleğim' şarkısını tekrar söylemem yönünde bir istekte bulunan olmadı. Konserin ardından, çıktığım sırada olay yaşandı. Kendisini içeride de görmedim. Daha önceden de tanımıyorum. Arkasında başka güçler olabilir. Bunların açıklığa kavuşturulması için sonuna kadar araştırılmasını istiyorum. Zanlıdan şikayetçiyim" dedi.
Aysel Gürel öldü
Bir buçuk ay boyunca Amerikan Hastanesi'nde kanser tedavisi gören Aysel Gürel'in ölümü, sanat dünyasını sarstı. Hasta olmasına rağmen ona ölümü yakıştıramayan yakınları ve sanatçı dostları, bu haberle yıkıldı. Yıllarca onun yazdığı şarkıları milyonlarla paylaşan ünlüler, Gürel'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Paris Hilton geliyorPaparazzilerin peşinden koşturduğu Paris Hilton'ın, Kanal 1 televizyonu tarafından organize edilen "Miss Turkey 2008" güzellik yarışmasına katılacağı haberi, hafta boyunca gazetelerin manşetlerindeydi. Hilton, mart ayı içinde ülkemize gelecek. Yarışmada jüri görevi üstlenecek olan Hilton'ı İstanbul'da kaldığı süre içinde ünlü ajansların muhabirleri de takip edecek.
Ödülünü almadı
Hülya Avşar, Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) kendisine vereceği '2007 Altın Marka' ödülünün aslında daha önce Tarkan'a verildiğinin ortaya çıkması üzerine, Ankara'daki ödül törenine katılmadan İstanbul'a döndü. Avşar, 'Töreni sunan Kenan Işık, 'Senin gelmediğini öğrendikten sonra, adını çizip tekrar Tarkan'ın adını yazdılar Hülya' dedi. Olacak şey mi" diyerek tepki gösterdi.
Bana da mafyadan teklif geldi
Meslektaşınız Tuğba Özay'ın başına gelenlerden dolayı çok üzgün olduğunu söyleyen Şenay Akay'ın, "Onun için üzüldüm, kendisini aradım ve 'Geçmiş olsun' dedim. Her şey kadında biter. Bana da mafyadan birileri çıkma teklif etti, ama kibarca reddettim. Hiç aldırmadan işlerime devam ettim. İlişkilere dikkat etmek lazım. Yalnız tabii ki aşka 'dur' diyemiyorsun" açıklaması, haftanın konuşulan konularındandı.
Malkoçoğlu ve oğlu Top Ten'de
İnternetteki sinema veri tabanı imdb.com'un düzenlediği ve toplam 2 bin 514 kişinin oy kullandığı "tüm zamanların en kötü filmleri" anketinde, Cüneyt Arkın'ın başrol oynadığı "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" filmi 8'inci sıraya yerleşti. Listeye giren tek Türk filmi "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" olmadı. İlk 50'de toplam beş Türk filmi var. "Keloğlan Kara Prens'e Karşı" 15'inci, "Büyü" 22'nci, "Hababam Sınıfı 3,5" 31'inci, "Hababam Sınıfı Askerde" ise 48'inci sırada yer alıyor.
Minik şarkıcıyla düet
Gülben Ergen, mart ayında çıkacak albümünde, geçtiğimiz aylarda İtalyan televizyonu Rai Uno'nun "Zecchino d'Oro" (Altın Sikke) adlı 'Şarkıcı Çocuklar Yarışması'nda seslendirdiği Zülfü Livaneli bestesiyle üçüncü olan Deniz Ünel'le düet yaptı. Minik Deniz, söz-müziği Fettah Can'a ait "Yonca Bahçesi" adlı şarkıda, Gülben Ergen'in çocukluk sesine hayat verdi

hürriyet magazin