Grey's Anatomy" dizisinin yakışıklı başrol oyuncusu Eric Dane, dudak kanseri olduğunu açıkladı.
"Grey's Anatomy" dizisinin yakışıklı başrol oyuncusu Eric Dane, dudak kanseri olduğunu açıkladı. Tedavinin olumlu sonuç verdiğini belirten ünlü oyuncu, gençliğinde güneş kremi kullanmamasının dudak kanserine yakalanmasına neden olduğuna inanıyor.
"Grey's Anatomy" dizisinin yakışıklı doktoru Mark Slone'u karakteriyle yıldızı parlayan, genç kızların peşinde koştuğu yakışıklı aktör Eric Dane, ne yazık ki, dudak kanseri. Her sabah çatlak dudaklarla uyanan Dane, bu rahatsızlığını gidermek için doktora gittiğinde dudak kanseri olduğunu öğrenmiş.
Genç oyuncu rahatsızlığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Hollywood'daki grev nedeniyle çalışmadığı bir günde doktora gittim. Yani eğer yoğun bir tempoda çalışıyor olsaydım belki de doktora hiç gitmeyecektim. Çünkü sadece dudaklarım çatlıyordu ve ben de bunu fazla umursamıyordum. Neyse ki, çok fazla geç kalmamışız. Doktorum kötü huylu bir tümör olduğunu söyledi. Tümörün oluşma sebebi güneşin zararlı ışınlarıymış. Kaliforniya'da büyüdüm. Hayatım sörf yapmakla geçti. Güneş kreminin ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Doktorum tümörü yaktıktan sonra bana bir krem verdi. Sürekli onu sürüyorum. Bu krem kötü huylu tümörleri eriterek yok ediyor."
Kremin yan etkileri olduğunu, dudaklarının yara olduğunu belirten Dane sözlerine şöyle devam etti: "Krem beni tümörden kurtarıyor ama çok fazla yan etkisi var. Tenim çok hassas ve dudaklarım kremin yan etkileri yüzünden bayağı zarar gördü. Kremin ağız çevresinde açtığı yaralardan dolayı son bir kaç haftadır neredeyse hiçbir şey yiyemiyorum. 4.5 kilo kaybettim."
Başarılı oyuncu son olarak hayata her zaman pozitif açıdan baktığını ve bu hastalıktan en kısa sürede kurtulacağını belirtti.
hürriyet magazin.com