Oscar törenlerinin olmazsa olmazı kırmızı halı geçidi yine göz kamaştırıcıydı.

Senaristlerin grevi nedeniyle 7 ay öncesinden başlaması gereken hazırlıklar 11 günde tamamlanmasına rağmen 80. Oscar ödülleri sorunsuz geçti. Oscar törenlerinin olmazsa olmazı kırmızı halı geçidi yine göz kamaştırıcıydı. Hillary Swank, Rene Zellweger ve Cameron Diaz gecenin en şıklarıydı.
Kırmızı halı üzerinde defileye çıkan Hollywood yıldızları için yayıncı kuruluş ABC kanalının izleyicileri arasında yapılan 'En Şık' anketini kadınlarda Hillary Swank, erkeklerde George Clooney kazandı. Hillary Swank tek askı Versace tuvaletiyle uzak ara birinci olurken erkeklerde George Clooney Giorgio Armani imzalı smokiniyle listede en üstte yer aldı.
Kırmızı halı gösterisinde hamile Jessica Alba Marchesa, şarkıcı Seal'in güzel eşi Heidi Klum John Galliano, Amy Ryan Calvin Klein için tasarım yapan Francisco Costa, Rene Zellweger, Carolina Herrera, Jennifer Garner Oscar de la Renta, Laure Linley, Caty Waterman ve Hellen Mirren George Cakra giydi.
ABC kanalının izleyicileri arasında yapılan 'En Şık' anketini kadınlarda Hillary Swank, tek askı 'Versace” tuvaletiyle uzak ara birinci oldu.* Renee Zellweger de Carolina Herrera imzalı kıyafetiyle göz kamaştırıyordu. Cameron Diaz, John Galliano'nun Dior için tasarladığı elbisesiyle kırmızı halının en şık kadınlarından biriydi. Diaz, Bvlgari imzalı elmas yüzük ve küpeleriyle de beğeni topladı.* 30 yaşındaki ünlü oyuncu Katherine Heigl, Escade imzalı ipek elbisesiyle moda eleştirmenleri tarafında Yunan tanrıçalarına benzetildi.
hürriyet magazin.com