Oynadığı filmlerde sık sık kilo alıp vermesiyle ünlü Renee Zellweger, hızlı kilo vermeyi Zone Atkins ve Hampton Beach diyetleriyle başarıyor. Yoga, dans ve pilates onun da vazgeçilmezleri arasında. Özellikle pilates’in karın ve kalça kasları üzerinde etkili olduğunu belirten Zellweger, günlük hayatında her şeyden azar azar yiyor. Meyve ve çorbaya öncelik veriyor.

Kick box tutkunu
Halle Berry, sıkı karın kasları ve ultra feminen görünümüyle kadınların yakın takibinde... Berry’nin sırrı, Hollywood yıldızlarının uyguladığı egzersiz ve diyet programlarının yer aldığı Harley Pasternak’ın "FFF-5 Fitness Factor" kitabı. Kick box tutkunu olan oyuncu, şeker oranı düşük ya da lifli besinler tüketiyor.

Ne yese kilo almıyor
Eva Longoria haftanın iki günü kick box ve yoga yapıyor. Koçuyla birlikte birer saatten üç seans karma program uyguluyor. Bu programa kas egzersizleri de dahil. Eva, yiyen ve kilo almayan şanslı kadınlardan. Canının istediği her şeyi yiyor.

Zone diyeti uyguluyor
Jennifer Aniston’la tüm dünyada daha çok tanınan bir egzersiz olan budokon, ünlülerin yeni tutkularından biri. Meditasyon ve yoga karışımı bir egzersizi temel alan sistemde, ünlü budokon hocası Cameron Shayne, Aniston’a koçluk ediyor. Budokon seansları 80 dakika sürüyor. Zone diyetiyle kilosunu koruyan Aniston, metabolizmayı hızlandıran bu diyeti herkese öneriyor.

Kurtarıcısı glikemik indeks
Sharon Stone, merdiven çıkıyor, bir yere giderken arabasını en uzak yere park edip yürüyor; kısacası fırsat buldukça hareket ediyor. Rutin egzersiz programları ışında, glikemik indeks (G.I) diyeti uygulayan seksi oyuncu, kırmızı renkli gıdalardan uzak duruyor, sarıları duruma göre tüketiyor, yeşilleriyse yiyebildiği kadar yiyor.