Hangi ünlüler uçmaktan korkuyor?
01 Mart 2008 Cumartesi 16:52
Çoğu insan uçakla seyahat etmekten korkuyor. İşte uçak fobisi taşıyan bazı ünlüler ve ilginç hikayeleri.


SEZEN AKSU:

Her ne kadar New York'ta ve Londra'da evleri de olsa ünlü sanatçı Sezen Aksu uçak yolculuklarından çok korkar. Sezen Aksu bundan 5 yıl önce de Atatürk Havalimanı'nda bindiği İstanbul-Londra uçağından son anda inmiş ve herkesi şaşırtmıştı. Ünlü sanatçı, "Elimde değil, uçağa binince geriliyorum. Ya uçağa bir şey olursa diye düşünmeden yapamıyorum ve avuçlarımın içi terliyor" diyor.

BERGÜZAR KOREL:

Güzel oyuncu da uçağa binmekten aşırı korkanlardan. Korel uçak fobisini şöyle anlatıyor; "Bu korkumu nasıl yeneceğimi bilmiyorum. Amerika yolculuklarımda izin isteyip kokpite pilotların yanına gidiyorum. Artık pilot ve hostesler benim bu durumuma alıştı. Aslında orada da fena oluyorum. Ne yapacağım bilmiyorum."

MÜSLÜM GÜRSES

Ünlü sanatçının uçakla yolculuk etmekten ödü kopuyor. Zorunlu olduğu hallerdeyse kendini rahatlatmak için değişik yöntemler deniyor. Bunlardan bir tanesi uçağın içindeyken bildiği bütün duaları tek tek okumak, diğeriyse tuvalette gizlice sigara içmek.

NEFİSE KARATAY:

Güzel manken de yükseklik korkusu çekenlerden. Karatay "O demir yığını nasıl havalanıyor, hâlâ anlamış değilim. Uçağa binmem kaçınılmazsa mutlaka yanıma bir arkadaşımı alıyorum. Sürekli onunla yolculuk bitene kadar sohbet ediyorum" diyor.

TÜRKAN ŞORAY:

Türk Sineması'nın Sultanı'nda da uçak fobisi var. Mümkün olduğunca kısa mesafelere uçmayı yeğliyor, ancak iki sene önce Yağmur master eğitimi için New York'a gidince, kızına ev kurmak için peşinden gitmek zorunda kalmıştı. Şoray, uçakta yanına sevdiği kitapları ve günlük gazetelerin hepsini aldığını, yol boyunca okuyarak oyalandığını söylüyor.

EMRAH:

Başarılı şarkıcı ve oyuncunun korkusu uçağa binmeden iki gün önce başlıyor. Emrah uçağa dualar ederek bindiğini ve uçakta da dua etmeye devam ettiğini belirtiyor.

internethaber