"BEOWULF" 30 KASIM'DA SİNEMALARDA

İngiliz dilinin günümüze kadar gelen en eski destansı şiiri 'Beowulf'un beyazperde uyarlaması, 30 Kasım'da vizyona girecek.
Milattan sonra altıncı yüzyılda geçen olayların anlatıldığı 3 bin dizelik tek bir şiirden oluşan 'Beowulf' destanı, beyazperdeye taşındı. Eser, yazar Neil Gaiman ile Oscar Ödüllü senarist Roger Avary tarafından senaryolaştırıldı. Geleceğe Dönüş serisi ve Forrest Gump gibi birçok unutulmaz filme imza atan oscarlı yönetmen Robert Zemeckis'in yönettiği ***** Angelina Jolie, Anthony Hopkins, John Malkovich ve Robin Wright Penn gibi isimleri bir araya getirdi.
Filmde, efsane Viking Beowulf'un Danimarka krallığını yok etmek isteyen bir canavarla yaptığı mücadele anlatılıyor. Beowulf güçlü ve korkusuz bir savaşçıdır. Bütün şehirleri kana bulayan ve çıkardığı kaosla insanları terörize eden Grendel'le başa çıkabilecek tek kişi Beowulf'tur. İntikam duygusu ile yanıp tutuşan Grendel'in annesi, Grendel'den bile daha tehlikeli olacaktır. "Beowulf", fantastik macera sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.
'Beowulf' "Ölümsüz Savaşçı", 30 Kasım'da Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleriyle vizyona girecek.

Haber Tarihi : 13 Kasım 2007 (15:12) Haber Ekleyen : Güncel Haber Bot Haber Kaynağı : TGRT Haber