Ankara'da bir tesettür giyim firmasının düzenlediği defile ilginç görüntülere sahne oldu. Sheraton Oteli'ndeki defileye TBMM eski başkanı Bülent Arınç da davetliydi. Ancak eşi Münevver Hanım'ın yalnız katıldığı defilerde Bülent Arınç'ın koltuğu boş kaldı. Ünlü mankenlerin podyuma çıktığı defile bazı üniversite öğrencilerinin eylemlerine de sahne oldu. Türban tartışmalarını protesto eden bir grup öğrenci türbanlarının üzerine peruk taktı.


Türban tartışmalarının yoğunluk kazandığı bir dönemdebir tesettür giyim firmasının düzenlediği defile ilginç görüntülere sahne oldu. Sheraton Oteli'nde düzenlenen defilede Ece Gürsel, Tuğba Altıntop, Sanem Balcı, Elif Ece Uzun ve Tatiana gibi ünlü mankenler podyuma çıktı.
Setrms adlı firmanın yeni koleksiyonunu tanıttığı defileyi TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın eşi Münevver Arınç da izledi. Defilede, özel tiyatro kulüplerine mensup üniversite öğrencilerinden bazılarının türban tartışmalarını protesto için türbanlarının üzerin peruk taktıkları görüldü.
Arınç, öğrencilerin herkese çok iyi bir mesaj verdiklerini söyleyerek, “Toplumda aslında tesettür sıkıntısı yok. Yaşanan tartışmaların geçeceğini düşünüyorum” dedi.

Defileyi Münevver Hanım’ın yanı sıra Tarım Bakanı Mehdi Eker’in eşi Yasemin Eker, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ve 900’e yakın davetli katıldı.hürriyet magazin.com tr