Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Başkanı Murat Özer, "34 bin kişinin izlediği 'Yumurta' nasıl 8 ödül alır" eleştirisine, "En çok izlenen üçüncü yerli film 'Babam ve Oğlum'a da 6 ödül vermiştik" diye yanıt verdi.


Murat Özer
Basında "SİYAD üyeleri kendilerini tatmin etmek için az izlenen filmlere ödül veriyor" izlenimi yaratılmaya çalışıldığını belirten Murat Özer, "Bir filmin gişede büyük hasılat elde etmesi onun iyi yapım olduğu anlamına gelmez. Oylarımızı gişeye göre vermiyoruz. Bu yıl 34 bin kişinin izlediği 'Yumurta' 8 ödül aldı. İki sene önce de 3 milyon 832 bin kişinin izlediği 'Babam ve Oğlum'a 6 ödül vermiştik" dedi.
İstifanın Yumurta'yla alakası yok
Özer ayrıca, Gentleman Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Feyzan E. Top'un SİYAD'tan istifası hakkında da konuştu: "Sayın Top, SİYAD üyesi seçildiğinden beri derneğimizin hiçbir toplantısına ve ödül oylamasına katılmamıştır. Zaten denetleme kurulumuz, istifasını vermeden önce onun hakkında soruşturma başlatmıştı. İstifasının 'Yumurta'nın 8 ödül almasıyla da bir alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü Top, son ödül oylamasına katılmaya da gerek duymadı."

hürriyet magazin