Dizi oyuncularına 35 yıl istendi
20 Mart 2008 Perşembe 12:53
Uyuşturucu ticareti yapan çetenin üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan dizi oyuncularına şok hapis talebi..


Uyuşturucu ticareti yapan çetenin üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan dizi oyuncularının da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında 36 yıla kadar hapis istendi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada görüş bildiren Cumhuriyet Savcısı, çete lideri olduğu öne sürülen Özkan Ok için 12 yıldan 36 yıla kadar hapis isterken, oyuncular Seda Akman, Durul Bazan ve Eda Akman'ın ise 12 yıldan 35 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmalarını talep etti.

Savcı üç sayfalık esas hakkındaki görüşünde sanıkların teknik takip sonucu suçlarının tespit edildiğini, kokain sipariş vermelerinin ardından toplu ve gruplar halinde kokain partisi düzenlediklerinin ve içtiklerinin belirlendiğini anlattı. Oyuncuların ise uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştırdığını iddia etti.

Sanıkların üzerlerine atılı suçu örgüt faaliyeti içinde işlediklerinin anlaşıldığını ifade eden savcı, bu kapsamda ceza verilmesi talebinde bulundu. Savcı, görüşünde, Özkan Ok'un, "suç işlemek için kurulan örgütün lideri olmak ve uyuşturucu madde imal ve ticaretini yapmak" suçlarından 12 yıldan 36 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.
internethaber