’a gelen dünya starı Paris Hilton, Hürriyet’e verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki siyası ve sosya gelişmeler hakkında ne düşündüğü sorulunca Paris, "I love shoping" diyerek yaşam felsefesini özetledi.

Birçok işle uğraşıyorsunuz ama sizin için öncelikli olan nedir?

Evet, birçok şey yapıyorum. Oyunculuğu, modelliği, şarkıcılığı çok seviyorum ama benim asıl odaklandığım nokta kendi markam ve şirketim. Birçok kıyafet, aksesuvar üretiyoruz. Aynı zamanda yapımcıyım, TV programları yapıyorum. Hangi birini öne çıkarabilirim ki!

Her şeyi paraya çevirebilme gücüne nasıl sahipsiniz?

Dünyayı dolaşıyorum sık sık. Yeni olan her şeyi takip ediyorum, özellikle de yeni trendleri. Eğer işinizde iyiyseniz, doğru ekiple çalışıyorsanız ve samimiyseniz, başarı kendiliğinden geliyor.

Türkiye’ye iki kez geldiğiniz söyleniyor. Türkiye’de sizi en çok şaşırtan ne oldu? Biraz da Türkiye hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim?

Türkiye’yi çok seviyorum. Galiba ilk kez beş yıl önce, bir düğün için ülkenize gelmiştim. İnsanlar çok nazik, alışveriş yerleriniz çok güzel, çok güzel pazarlarınız var. Özellikle de İstanbul’u çok sevdim. Bence ülkenizin Batı ülkelerinden çok da farkı yok. Özellikle tarihi yapılarınız çok ilgimi çekti. Ayrıca geçtiğimiz yıl da Türkiye’ye gelmiştim.

Günlük kazancınızın 1 milyon dolar olduğu söyleniyor, doğru mu?

Para hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum ama doğru, galiba günde 1 milyon dolar kazanıyorum.

Havaalanında karşılaştığınız kalabalık sizin için sürpriz oldu mu?

Evet, biraz çılgıncaydı, çok fazla paparazzi vardı ve kavga ettiler. Ama yine de her şey çok güzel.

Türk paparazziler biraz vahşi

Hakkınızda yayınlanan olumsuz haberlerle ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?

16 yaşımdan beri şov dünyasının içindeyim. Yani 11 yıldır medyaya haber malzemesi oluyorum. Genç bir kızken hakkımda yazılan yalan haberler beni epeyce etkiliyordu, çoğu kez ağlıyordum, moralim altüst oluyordu. Ama şu anda 27 yaşındayım. Hakkımda yazılan olumsuz ve yalan haberleri okuyunca dikkate almıyorum. Zaten dikkate alırsanız, deliye dönersiniz.

Türkiye’nin en güzel kızını seçmek için buradasınız. Güzellik konusunda siz nelere dikkat ediyorsunuz?

İlk defa bir güzellik yarışmasının jürisinde yer alıyorum. Bu benim için büyük bir onur. Ben daha çok bir kadının duruşuna, bakışlarına ve tabii ki ne giydiğine dikkat ederim, çünkü modayı çok seviyorum.

Buraya gelmeden önce Türkiye’nin siyasi ve sosyal yapısı hakkında bilgi edindiniz mi? Türkiye’deki siyasi gelişmeler hakkında bir şey duydunuz mu?

I love shopping... Beni sadece alışveriş ilgilendirir!

Dün akşam Türk paparazzileri fazlasıyla tanıma fırsatı buldunuz. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?ABD’dekilerle bir karşılaştırma yapar mısınız?

Dün akşam yaşananları göz önüne alırsam sizinkiler biraz daha vahşi! Ama basın toplantısı öncesinde tanıştıklarım çok naziktiler.

Bir dönem o kadar çok Paris Hilton haberi yayınlandı ki, Associated Press, sizin haberlerinizi yayınlamama kararı aldı. Hem bu karar hem de hakkınızda bu kadar çok haberin çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Öncellikle Associated Press, sözünü tutmadı, hálá benim hakkımda her gün haber geçiyorlar. Ama böyle bir karar almaları çok komikti. Hakkımda o kadar çok haber çıkıyor ki, başta şaşırıyordum ama doğrusu ben de bu hayat tarzını artık kabullendim.

Hakkınızda en sinirlendiğiniz haber neydi?

İki gün önce Afrika’daydım ve basın, Güney ve Batı Afrika’yı karıştırdığımı, coğrafi bilgimin zayıf olduğunu yazdı. Oysa öyle bir şey hiç olmadı. Söylemediğim şeylerin yazılması, benimle dalga geçilmeye çalışılma beni üzüyor ve sinirlendiriyor.
Röportaj: Mevlüt TEZEL
hürriyet magazin